ماه ماه .

ماه

کلیک به کلیک رتبه 1 گوگل را فتح کنید

جستجو به جستجو رقیب را پایین بکشید و کلیک به کلیک گوگل را تسخیر کنید

مجموعه شیک رنک مفتخر است بار دیگر با آغاز ارائه خدمت و سرویس جدید و فوق العاده کارآمد را خدمت شما گرامیان رونمایی و معرفی نمایید

این سرویس عبارت است از :

هدف واقعی سرویس فوق در این شعار کاملا مشهود است سرویسی جدید و کاملا ایمن که در واقع نسخه ارتقا و توسعه یافته از سرویس های قبلی شیک رنک می باشد

همانطور که از نامش پیداست با یک سرویس پیشرفته از جستجوی رقابتی با کلیک ارگانیک گوگل روبرو هستیم .
در این سرویس علاوه بر جستجو و کلیک ارگانیک از جایگاه کنونی سایت شما در گوگل و ارتقا ctr و افزایش جایگاه سایت ، فراتر از آن صفحه نتایج بعدی و قبلی سایت که در واقع رقیب های سایت محسوب می شوند جستجوی رقابتی صورت می پذیرد .
جستجوی رقابتی به جستجوهای بدون کلیک گفته می شود که در صفحه بعد و قبل از نتایج سایت ما در گوگل قرار دارند .
سایتی در جایگاه بالای گوگل است اما کاربران زیادی پس جستجو بر روی آن کلیک نکنند در واقع نرخ کلیک و CTR سایت رقیب شما در مقایسه با جایگاه سایت شما کاهش یافته و گوگل با استفاده از الگوریتم RankBrain جایگاه و رتبه سایت رقیب کاسته و سایت شما را بهبود می دهد.
 
در الگوریتم جدید گوگل بیشتر سایتها بصورت شناور در صفحات بعد و قبل بصورت غیر ثابت و پرشی هستند .
بطور کلی دلیل این فرایند این است که گوگل با ارتقا و کاهش  یا و جایجایی نتایج خود ، رتبه سایت ها در رده بندی (پرش + افت یا ارتقا ) گوگل واکنش و علاقمندی کاربران جستجو را نسبت به سایت ها را بررسی و رصد و سپس رتبه بندی می کند . پر واضح است وقتی سایتی در صفحات بعدی یا قبلی گوگل نیز با جستجو و کلیک و واکنش مثبت و افزایش نرخ کلیک و ارتقا ctr روبرو هست بدون شک در هر بروز رسانی و رده بندی جدید گوگل سهمی مجزا کسب خواهد کرد .
 
  • در سرویس جستجوی رقابتی و کلیک ارگانیک گوگل دقیقا چه اتفاقی رخ می دهد ؟
در سرویس جستجوی رقابتی و کلیک ارگانیک گوگل مجموعه شیک رنک جستجو رقابتی بدون کلیک برای نتایج رقبا و جستجوی با کلیک برای نتایج سایت شما در 4 حالت زیر رخ می دهد .
 
 
مطابق تصاویر بالا و به عنوان مثال : سایت شما در جایگاه و صفحه 2 گوگل قرار دارد با این سرویس شیک رنک علاوه بر جستجو و کلیک در همین جایگاه کنونی یعنی (حالت اول)
در (حالت دوم) جستجوی رقابتی برای نتایج بعد از جایگاه کنونی سایت شما (صفحه 3 گوگل)
و در (حالت سوم) جستجوی رقابتی برای نتایج قبل از جایگاه کنونی سایت شما (صفحه 1 گوگل)
و در (حالت چهارم) در صورت ورود سایت شما بصورت شناور در صفحه بعد یا قبل باز هم کلیک دریافت خواهید کرد .
 
  • جستجوی رقابتی چگونه انجام می شود و چه تاثیری بر رتبه سایت در گوگل دارد ؟
جستجوی رقابتی یعنی نمایش نتایج 1 صفحه بعد و 1 صفحه قبل نسبت به جایگاه کنونی شما در گوگل بدون اینکه کلیکی صورت بگیرد . این نوع جستجو و نمایش حجم بالایی از نتایج رقبا بدون کلیک، به تنهایی باعث افزایش Impressions و کاهش Total Clicks نرخ کلیک سایت های رقیب ، و شاهد کاهش ctr و رتبه سایت های رقیب ، و در نتیجه با افزایش کلیک های صورت گرفته با افزایش ctr و ارتقا رتبه و جایگاه سایت ما در گوگل خواهیم بود

نکات کلیدی:

این سرویس برای نخستین بار توسط مجموعه شیک رنک در وب ایران طراحی و در دهه سوم فرودین ماه 1400 ارائه گردیده است

سرویس فوق در گروه سئو خاکستری قرار می گیرد کاملا امن بوده و هیچگونه ریسکی برای هیچ سایتی حتی رقیب ضرری ندارد

این سرویس با کف قیمتی و 50 درصد تخفیف ارائه گردیده است

این سرویس برای عموم سایت ها مناسب بوده و برای سایتهای بسیار بزرگ که در رقابت شدید با کلمات پر جستجو و پر رقابت در نتایج برتر گوگل (1 و 2 و 3) هستند پیشنهاد می شود

در این سرویس جستجوهای رقابتی به عنوان Impressions فقط برای سایت های رقیب ثبت خواهند شد.

برای مشاهده توضیحات کامل این سرویس اینجا کلیک کنید و برای خرید این سرویس پیشرفته به لینک زیر مراجعه نمایید:
خرید و سفارش جستجوی رقابتی و کلیک ارگانیک گوگل

منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ساعت: ۰۸:۰۳:۴۸ توسط:ماه موضوع: نظرات (0)

معرفی 5 ابزار کاربردی مورد نیاز وبمستران

دسترسی سریع به فهرست مطالب
 

پنل پیامک

سامانه پیام کوته یا پنل اس ام اس یکی از ابزارهای مفید و راحت ترین، بهترین و با صرفه ترین راه برای مدیریت ارسال و دریافت انبوهی از پیامک ها در راستای اهداف اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و عمومی برای شما می باشد.
کمترین تعرفه در ارسال پیامک را با مجموعه شیک رنک تجربه کنید
شیک رنک ارائه دهنده آنی پنل های کاربری و نمایندگی ارسال پیامک با کمترین نرخ ممکن در ارسال از خطوط رند کشوری با امکانات کامل و قابلیت های نامحدود و تحویل آنی پنل بلافاصله پس از پرداخت
 
دیگر امکانات پنل پیامکی:
اضافه کردن شماره
اضافه کردن دفترچه
ارسال منطقه ای کشوری
ارسال منطقه ای لیست سفید
ارسال مشاغل
ارسال مشاغل به تفکیک استان
ارسال از فایل متنی و اکسل
ارسال از بانک شماره
ارسال پیامک تکی
ارسال دکل BTS
ایرانسل منطقه ای
ارسال نظیر به نظیر
ارسال کلمات کلیدی
ارسال از روی نقشه
ارسال ایمیل
ارسال پیام صوتی
پاسخگوی خودکار
مسابقه
نظر سنجی
سیستم ایمیل
منشی عضویت
اخطاریه
تبریکات
اقساط
هدایا
نوبت دهی
صندوق انتقادات و پیشنهادات
کد خوان
ارسال پیامک انبوه
ارسال تدریجی
ارسال منطقه ای کشوری
ارسال بر اساس کد پستی
ارسال محله ای
ارسال بر اساس رده سنی و جنسیت
همراه اول با تقسیمات کشوری
ارسال پترن
لیست سیاه
امکان ارسال از موبایل
پشتیبانی
ارائه خدمات وبسرویس
دانلود رایگان از آزمایشگاه افزونه
راهنمای استفاده از تمام خدمات
خط اختصاصی
خط اختصاصی هدیه5000 
خط خدماتی عمومی
امکان خرید خط اختصاصی
برگشت وجه خودکار از پیامک های مسدود شده
تعرفه دریافت پیامک رایگان
سایر امکانات و قابلیت نامحدود
 

نمایندگی فروش پنل پیامک

در​ پنل نمایندگی پیام کوتاه علاوه بر ارسال و دریافت پیامک و قابلیت های نامحدود پنل کاربری امکان کسب درآمد از نمایندگی فروش پنل کاربری پیامک، شارژ پیامک و همچنین فروش خطوط پیامکی به کاربران زیرمجموعه خود را دارد.
شخص یا شرکتی که پنل نمایندگی پیامک تهیه می کند، می تواند پنل نمایندگی با دسترسی های مانند پنل خود تعریف کند و از فروش پنل نمایندگی و فعالیت زیرمجموعه ها کسب درآمد کند. در نمایندگی پنل پیامک ، نماینده قابلیت تعیین بسته (تعرفه، امکانات، نمایندگی یا کاربری و …) بصورت نامحدود با دسترسی و قیمت های متفاوت نیز دارد.
کسب درآمد از پنل های نمایندگی ارسال پیامک (IPpanel) مجموعه شیک رنک با کمترین تعرفه ارسال در بین تمامی پنل های نمایندگی پیامک در کشور با امکانات کامل با قابلیت های نامحدود و تحویل آنی پنل بلافاصله پس از پرداخت *** ( برای مشاهده قابلیت های سامانه پیام کوتاه با مراجعه به آدرس sms.chicrank.com و استفاده از نام کاربری و کلمه عبور demo نسخه آزمایشی پنل را مشاهده نمایید. )
 

بک لینک با کیفیت

اگر در مورد خرید بک لینک اطلاعی ندارید باید به شما بگوییم که یکی از روش های بهبود رتبه ی سئوی وب سایت است، در واقع لینک و انکر تکست سایت شما در وب سایت ها، وبلاگ ها و فرومهای دیگر ثبت می شود و عموما این کار باید در تعداد بالا انجام شود؛ در غیر این صورت بهبود وضعیت وب سایت شما در گوگل و رتبه بندی های دیگر مانند الکسا سخت تر خواهد شد.
 
برخی سیستم ها اقدام به فروش بک لینک می کنند اما قوانین سئو را رعایت نکرده و وب سایت آن ها پس از مدتی پنالتی و از نتایج گوگل حذف می شود؛ در این باره باید بگوییم که اگر این کار را به شرکتی مطمئن بسپارید بهتر است. زیرا آن ها وقت و هزینه ی شما را یک شبه به باد نمی دهند.
 
هر چه تعداد بک لینک از وب سایت های با رتبه ی الکسای خوب بهتر باشد قطعا سایت شما رشد بیشتری خواهد داشت و این رشد مانا تر خواهد بود.
 
 
قطعا هر چه تعداد بک لینک هایی که ثبت می شوند ماندگار تر باشند و پس از مدتی ناگهانی حذف نشوند می تواند تاثیرات بهتری روی وب سایت شما داشته باشد. پیشنهاد می شود ابتدا به خرید های محدود این کار را تست کنید.
 
بک لینک ها را با فاصله زمانی و جداگانه خریداری کنید. پیشنهادهایی مانند “تبلیغات در 10 سایت با پیج رنک 2 و 3” انتخاب مناسبی نیستند.
 
ضمن این که شما می توانید بک لینک ها را در صفحه های خاص و پربازدید یک وب سایت سفارش دهید تا تاثیرش بر ربات ها و موتور های ایندکس گوگل بهتر باشد.
 
در این میان بک لینک های رایگان هستند که در دایرکتوری ها ثبت می شوند، این بک لینک ها ارزش زیادی ندارند و بهتر است از آن ها استفاده نکنید.
 
 

رپورتاژ آگهی PBN

 
رپرتاژ آگهی یکی از روش های بهبود رتبه سئو در دنیای وب سایت ها است، دستور کار به این صورت است که وب سایت شما نیاز به لینک هایی از سایت های ارزشمند، معتبر و قدیمی خواهد داشت.
 
یعنی متن های قابل کلیکی که وقتی کاربر روی آن ها کلیک می کند وارد صفحه اصلی وب سایت شما و یا لینکی از آن خواهد شد، ضمن این که اگر فکر می کنید این روش به سئوی شما آسیب میزند و نوعی تقلب است باید بگوییم که سخت در اشتباه هستید.
 
در این موارد وقتی نویسنده ی وب سایت متن و پستی را منتشر می کند به معرفی تمام خدمات وب سایت شما خواهد پرداخت و بر اساس این روش لینک هایی به وب سایت شما خواهد داد.
 
روشی که توضیح داده شد باعث می شود که بک لینک هایی غیرمستقیم و البته قدرتمند به وب سایت شما ایجاد شود و قطعا می تواند سئوی سایت شما را در مدت زمان نسبتا کوتاهی دگرگون کند.
 
نکاتی درباره خرید تبلیغات رپورتاژ
 
اولین موردی که در مورد خرید رپورتاژ اهمیت دارد، وب سایت مورد نظر می باشد. بهتر است اگر می خواهید برای اولین بار خرید رپورتاژ را تجربه کنید از سرویس های آنلاین که در قبال سئو به شما خدمات می دهند این کار را انجام دهید.
 
آن ها متنی را برای شما آماده کرده و سپس بر روی وب سایت های مختلف منتشر می کنند. گاه نیز بهتر است سایت های برتر و رتبه ی 3 رقمی الکسا و پایین تر را برای خرید بک لینک انتخاب کنید.
 
هر چه رتبه بندی و سن سایت بهتر و بالاتر باشد قطعا تاثیرات بیشتری مشاهده خواهید کرد.
 
تهیه متن مناسب رپورتاژ شما
 
هر چه از متن رپورتاژ اختصاصی و بهتری استفاده کنید هم مخاطبان بیشتری را جذب می کنید و هم وب سایت شما بهتر به دیگران معرفی می شود، می دانیم که گوگل نیز دشمن محتوای تکراری است و تا حدی که می توانید متن رپورتاژ خود را به صورت ناب انتخاب کنید و سعی کنید از ابتدا خودتان بنویسید و یا از شرکت های سئو بخواهید رپورتاژی مناسب و هماهنگ با سئو برای شما ایجاد کنند.
 
امروزه نیز بعد دیگری از رپرتاژ را در فضای اینترنت مشاهده می‌کنیم به گونه ای که یک مقاله در قالب یک پست عادی به یک سایت اضافه می‌شود که درحالت عادی یک مطلب معمولی یا خبری است.
 
چه تعداد رپورتاژ نیاز داریم؟
 
بهتر است تعداد رپورتاژ های وب سایت خود را به صورت مرحله ای افزایش دهید، از تعداد کم شروع کنید و بعد از مدتی آن را بیش از پیش کنید، ضمن این که وب سایت ها بهتر است ارتباط موضوعی مناسبی با سایت شما داشته باشند و یا در دسته بندی مربوط به وب سایت شما مطلب رپورتاژ را منتشر کنند.
 
رپرتاژ آگهی در اصل مقاله ای است که شما در رسانه‌های مختلف آن را منتشر می‌کنید. به‌طور حتم در یک مقاله فرصت و مجال بسیاری برای داستان گویی، معرفی برند، ایجاد نیاز در مخاطب و... دارید. بهتر است آن را به صورت حرفه ای بنویسید.
 

کوتاه کننده لینک

 
برای کوتاه کردن لینک های طولانی سایت خود می توانید از سرویس کوتاه کننده لینک مانند سایت "9an.ir" استفاده کرده و لینک کوتاه دائمی خود را ایجاد کنید .
لینک های کوتاه شده بلافاصله در گوگل ایندکس و نمایش داده می شود و به بیشتر بیشتر دیده شدن لینک و محصولات شما کمک می کند .
 
کوتاه کننده لینک نهان، مخفف (نه آن) یک هدایت کننده رایگان لینک به سایت مقصد است و کوتاه کننده لینک ها و آدرس های بزرگ و طولانی است.
 
مزایای استفاده از سرویس کوتاه کننده لینک نهان:
1- لینک های کوتاه شده بصورت دائمی قابل استفاده می باشند.
2- بدون نیاز به ثبت نام لینک های طولانی خود را کوتاه کنید.
3- در سایت ما هیچ پرداختی صورت نمی گیرد و همه خدمات کاملا رایگان است.
4- نگران فراموش کردن لینک های کوتاه شده تان نباشید با درخواست مجدد سیستم ما با استفاده از سابقه کوکی ها مجدد لینک های دائمی و قبلی شما را شناسایی می کند .
5-امکانات نامحدود و کاملا رایگان - لینک‌های دائمی - تولد رسمی کد RQ - نمایش آنلاین بازدید لینک - نمایش لینک های محبوب - بدون ‌نیاز به ثبت‌نام - عدم نمایش تبلیغات مزاحم - نمایش پیش نمایش لینک قبل از هدایت - ثانیه شمار هدایت به لینک مقصد - پشتیبانی 24 ساعته و..


این متن یک رپورتاژ تبلیغاتی بوده و مرتبطی با این وبلاگ ندارد


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۴۵:۲۳ توسط:ماه موضوع: نظرات (0)

معرفی 5 سرویس کوتاه کننده لینک برتر ایرانی و معتبر

حتماً تاکنون با لینک های کوتاه شده آشنا باشید لینک‌های بزرگ به خصوص برای کاربرانی که تمایل دارند آدرس لینک صفحات سایت خود را به اشتراک بگذارند، می‌تواند مشکل ‌ساز باشد با کوتاه کردن لینک ها برای کوتاه و ساده شدن لینک جهت به اشتراک گذاری مطالب یا افزودن زیبایی و بسیاری از دلایل دیگر به کاربرد دارد که در ادامه بیشتر آشنا خواهید شد .
 
کوتاه کننده لینک چیست؟
کوتاه کردن لینک سایت یا ایجاد لینک کوتاه یک ابزار کاربردی در شبکه جهانی وب است که در آن یک آدرس و لینک طولانی از سایت می‌تواند به طور قابل ملاحظه ای کوتاه تر شود اما همچنان کاربرد همان لینک طولانی را خواهد داشت بطوری که شما را مستقیما به همان لینک اول و صفحه مورد نظر هدایت کند. این کار با استفاده از یک تغییر مسیر یا redirect کردن صفحه ای که لینک URL طولانی دارد صورت می‌گیرد.
به عنوان مثال، لینک "https://www.google.com/search?q=کوتاه+کننده+لینک+نهان" را می‌توان به این صورت کوتاه کرد: "https://jetl.ir/D"
 
علت کوتاه کردن لینک‌ها چیست؟
 
ظاهر زیباتر
در واقع استفاده از لینک‌های بزرگ و طولانی، ظاهر و جلوه‌ی خوبی ندارد. این ساده‌ترین ابزار و آسان ترین روشی است که می‌توان برای کوتاه کردن لینک‌های طولانی استفاده کرد. و لینک‌های کوتاه خوانایی بیشتری دارند و بخاطر سپاری آنها راحت است چون بسادگی در ذهن کاربر می‌ مانند.
 
محدودیت‌های کاراکتری
یک URL طولانی می‌تواند محدودیت هایی برای ما داشته باشد. برای مثال در شبکه اجتماعی توئیتر شما متن خود را آماده می ‌کنید و تصمیم گرفتید برای اطلاعات بیشتر یک لینک نیز در آن قرار دهید تا مخاطبانتان به بررسی جزییات بیشتری بپردازند اما اگر لینک مد نظر ما طولانی باشد با مشکل محدودیت و زیاد بودن تعداد کاراکترها روبر می شویم. با استفاده از یک کوتاه کننده‌ ی لینک این مشکل بکلی برطرف می‌ گردد.
مثال های دیگر در ارسال پیام کوتاه نیز صدق میکند : هر چه متن پیام ارسال طولانی تر شود هزینه های پیامک بالاتر می‌رود. و امکان ارسال لینک های طولانی هزینه بر خواهد شد به ویژه برای سرویس های اتوماتیک یا ارسال انبوه پیام کوتاه تبلیغاتی در دراز مدت هزینه های بالایی دارد اما با سرویس کوتاه کننده لینک و کوتاه کردن لینک سایت تا حد بسیار زیادی از هزینه های اضافی می‌کند. علاوه بر محدودیت های تعداد کاراکتر و یا هزینه، یک لینک کوتاه جلوه‌ ی بهتری دارد.
 
لینک‌ های بهم ریخته فارسی
اگر تصمیم داشته باشیم یک آدرس که در آن از زبان فارسی استفاده شده باشد را به اشتراک بگذارید، متوجه می‌شوید که تمام حروف فارسی به کارکتر ‌هایی تبدیل شده‌اند که خوانایی ندارند.
علاوه بر عدم خوانایی لینک با مشکل طولانی شدن آن هم روبرو می‌ شوید در این زمان استفاده از ابزار و سرویس کوتاه کننده لینک واقعاً الزامی می شود.
 
کوتاه کردن لینک برای دریافت آمار بازدید
یکی از دلایل بسیار مهمی که باعث می‌شود افراد از کوتاه کردن لینک‌ها استفاده کنند، ارائه ‌ی ابزارهای آماری و تعداد بازدید است. به کمک این ابزار‌ ها می‌توانید بعد از اشتراک‌ گذاری یک لینک متوجه شوید چند نفر از آن لینک بازدید کرده‌اند.
 
معایب استفاده از کوتاه کننده های لینک
ماجرا این است که این سرویس‌ها با معایب و مشکلاتی نیز روبرو هستند. البته کوتاه کردن لینک به خودی خود معایبی یا اشکالی ندارد، اما اتفاقاتی که برای برخی از سرویس‌ها رخ می‌دهد، مد نظر است که باعث شده افرادی نسبت به استفاده از سرویس های کوتاه کننده لینک اعتماد خوبی نداشته باشند. این موارد را اینجا بررسی می‌کنیم.
 
مورد اول: مسدود شدن این سایت‌ ها در ایران
در وب ایران سرویس های کوتاه کننده لینک به رسمیت شناخته نشده اند و تا به حال چندین سایت کوتاه کننده لینک در ایران مسدود و فیلتر شده‌اند که البته دلایل مختلفی می تواند داشته باشد مثلا کوتاه شدن لینک سایت های غیر مجاز و... در واقع فیلتر شدن آن‌ها، باعث می‌شود که لینک ‌هایی که کوتاه شده، دیگر عمل نکند. یکی از بهترین سایت‌هایی که در زمینه کوتاه کردن لینک فعالیت داشت، سایت خارجی با نام بیت‌ لی بود که متأسفانه به دلایل مختلف مسدود شد.
 
مورد دوم: تعطیل شدن این سرویس‌ها
متأسفانه سرویس های کوتاه کننده ی لینک زیادی در ایران بودند که پس از مدتی فعالیت، به دلایل مختلف از دسترس خارج شدند و اکثر سایت‌هایی که در زمینه کوتاه سازی لینک فعالیت می‌کنند، این ادعا را دارند که سرویس‌ های آنها همیشه فعال خواهند بود اما پس از مدت ‌زمانی فعالیت، از دسترس خارج می شوند. سرویس‌های ایرانی زیادی را دیدم که بعد از چند سال تعطیل شدند که البته این موارد طبیعی است چون در ایران به با توجه به رایگان بودن خدمات به این سرویس ها چندان اهمیتی نمی دهند .
 
معرفی 5 سرویس کوتاه کننده لینک برتر ایرانی و معتبر
 

1- سرویس کوتاه کننده لینک جتل

جتل
کوتاه کننده لینک جتل، مخفف (جت لینک) یک هدایت کننده رایگان لینک به سایت مقصد است و کوتاه کننده لینک ها و آدرس های بزرگ و طولانی است.
 
برخی از مزایای کوتاه کننده لینک جتل:
1- لینک های کوتاه شده بصورت دائمی قابل استفاده می باشند.
2- بدون نیاز به ثبت نام لینک های طولانی خود را کوتاه کنید.
3- در سایت ما هیچ پرداختی صورت نمی گیرد و همه خدمات کاملا رایگان است.
4- نگران فراموش کردن لینک های کوتاه شده تان نباشید با درخواست مجدد سیستم ما با استفاده از سابقه کوکی ها مجدد لینک های دائمی و قبلی شما را شناسایی می کند .
5-امکانات نامحدود و کاملا رایگان - لینک‌های دائمی - تولد رسمی کد RQ - نمایش آنلاین بازدید لینک - نمایش لینک های محبوب - بدون ‌نیاز به ثبت‌نام - عدم نمایش تبلیغات مزاحم - نمایش پیش نمایش لینک قبل از هدایت - ثانیه شمار هدایت به لینک مقصد - پشتیبانی 24 ساعته و...
 

2- سرویس کوتاه کننده لینک یون

یون
سرویس کوتاه کننده لینک یون با ارائه امکانات و ابزار های ساده و پیشرفته، اولین و بهترین انتخاب به عنوان یک سرویس لینک کوتاه کن جایگزین گوگل و بیت لی (bitly.com) معرفی میگردد. امکانات مدیریتی پیشرفته، دامنه اختصاصی، آدرس کوتاه شده دلخواه، ارائه گزارش های جامع از بازدید کنندگان در دوره های زمانی مختلف، ارتباط از طریق تلگرام، ربات کوتاه کننده لینک، فرم ساخت یو تی ام (utm)، ارائه API پیشرفته، از جمله امکاناتی است که علاوه بر کوتاه کردن لینک در اختیار کاربران قرار دارد. با استفاده از این سرویس میتوانید لینک های خود را در تمامی شبکه های اجتماعی نظیر یوتیوب، اینستاگرام، تلگرام، لینکدین، توییتر، واتساپ و ... کوتاه کنید. با استفاده از API پیشرفته ارائه شده قادر خواهید بود بلاگ ها و وبسایت ها، سامانه های مدیریت محتوا و فروشگاهی نظیر وردپرس، ووکامرس، جوملا و غیره را به سرویس یون متصل نمایید.
 

3- سرویس کوتاه کننده لینک پی لینک

پی لینک
سرویس کوتاه کننده لینک پی لینک ابزاری قدرتمند برای بازاریابی و مارکتینگ است که آدرس‌های طولانی و زشت را به لینک‌های کوتاه زیبا، به یاد ماندنی و قابل پیگیری تبدیل می‌کند. دارای قابلیت‌هایی از جمله لینک‌های کوتاه سفارشی برای برند سازی، داشبورد قدرتمند کاربر پسند، تجزیه و تحلیل دقیق آمار لینک‌ها، API قوی، ساخت کدهای UTM برای ردیابی موفقیت کمپین‌ها، ایجاد QR کد، برنامه افزودنی مرورگرها، دامنه اختصاصی، صفحه انتقال دهنده سفارشی و امکانات پرمیوم دیگر می‌باشد.
سرویس قدرتمند کوتاه کننده لینک‌ پی ‌لینک با قابلیت دامنه اختصاصی همراه با امکان مدیریت لینک‌ها، مشاهده آمار بازدید‌ها، اپلیکیشن کوتاه کننده لینک اندروید، ربات کوتاه کننده لینک تلگرام و امکانات حرفه‌ای دیگر
 

4- سرویس کوتاه کننده لینک نهان

نهان
سرویس کوتاه کننده لینک نهان ظاهرا تازه تاسیس و شروع پرقدرتی داشته است که با ظاهری ساده و نامی زیبا و قابل درک و پشتیبانی پا به این عرصه نهاده است در ادامه به توضیحات آن می پردازیم:
کوتاه کننده لینک نهان، مخفف (نه آن) یک هدایت کننده رایگان لینک به سایت مقصد است و کوتاه کننده لینک ها و آدرس های بزرگ و طولانی است.
برای کوتاه کردن لینک های طولانی خود از سرویس کوتاه کننده لینک نهان استفاده کنید
با کوتاه کننده لینک نهان بصورت رایگان این امکان را دارید آدرسهای بزرگ و طولانی سایت خود را به لینک‌ های کوتاه و بسیار کوچک تبدیل کنید تا به راحتی و بهترین شکل ممکن بتوانید براحتی برای مشتریان و کاربران تان به اشتراک بگذارید.
امکانات نامحدود و کاملا رایگان - لینک‌های دائمی - تولد رسمی کد RQ - نمایش آنلاین بازدید لینک - نمایش لینک های محبوب - بدون ‌نیاز به ثبت‌نام - عدم نمایش تبلیغات مزاحم - نمایش پیش نمایش لینک قبل از هدایت - ثانیه شمار هدایت به لینک مقصد
 

5- سرویس کوتاه کننده لینک b2n.ir

b2n.ir
سرویس کوتاه کننده لینک b2n.ir می‌توانید لینک‌های طولانی را به لینک‌های کوتاه و دلخواه تبدیل کنید تا به راحتی و بهترین شکل از طریق پیامک یا در اینستاگرام و ... به اشتراک بگذارید.
✓ نامحدود و رایگان ✓ لینک‌های دائمی ✓ پایدار و پرسرعت ✓ نمایش آمار لینک ✓ قدیمی و قابل اطمینان ✓ لینک کوتاه دلخواه ✓ بی‌نیاز از ثبت‌نام ✓ عدم نمایش صفحه تبلیغاتی ✓ پشتیبانی پاسخگو
 
امیدواریم از این مقاله نهایت استفاده و لذت را برده باشید .
پایان

منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ فروردین ۱۴۰۰ساعت: ۰۷:۱۹:۰۱ توسط:ماه موضوع: نظرات (0)

بارزترین مزایای خرید کلیک ارگانیک و بازدید گوگل

افزایش میزان ورودی ها و بازدید های صفحات وب سایت است که از طریق راهکار های متعددی محقق می شود. به عبارتی دیگر برای این که بتوانید منجر به افزایش کلیک گوگل خود شوید، روش ها و متد های عدیده ای وجود دارند که عمل به آن ها تاثیر بسزایی خواهد داشت.

به طور کلی سفارش ورودی گوگل فرایندی تخصصی است که دارای مباحث و مسائل مختلفی می باشد، یعنی زمانی موفقیت آمیز خواهد بود که به وسیله ی متخصصین این حوزه اعمال شود. لذا متخصصین به خوبی می دانند وب سایت اینترنتی شما ملزم به انجام چه اقداماتی است تا تعداد بازدید بیشتری داشته باشد و مراجعه کنندگان کثیر تری به خود جلب کند. بنابراین لازم به گفتن است این امر کار هر کسی نیست و باید توسط افراد کاردان انجام گیرد.

چرا کلیک گوگل بخریم؟

پیرو بحث اهمیت خرید کلیک گوگل می خواهیم در این بخش در مورد اهمیت خرید ورودی گوگل گپ بزنیم. در واقع ورودی ها در این موتور جست و جو گر بسیار مهم اند و اکثر کسانی که صاحب وب سایت در این فضا می باشند به دنبال خرید ورودی هستند.

همان طور که می دانید این تعداد بازدید ها، از طرف کاربران است که نشان دهنده ی سطح شناخت جامعه نسبت به وب سایت شماست، این مسئله به قدری مهم است که در جایگاه اول اهداف راه اندازی وب سایت های اینترنتی قرار گرفته. به گونه ای که تمام وب سایت داران به دنبال بهترین راهکار ها برای افزایش آمار بازدید های خود هستند.

برای این که بازدید یک وب سایت به نحو احسن و به صورت کاملاً ارگانیک افزایش یابد، لازم است کلیک یا بازدید و یا ورودی گوگل خریداری شود.

ارائه ی ورودی های استاندارد و حقیقی گوگل از طریق وب سایت های مختلفی انجام می گیرد، از این رو توجه داشته باشید از معتبر ترین ها مانند مجموعه شیک رنک به خرید بپردازید.

مزایای پکیج افزایش ورودی گوگل

وب سایت های متعددی وجود دارند که پکیج افزایش ورودی گوگل را ارائه می دهند، مزایای پکیج افزایش ورودی گوگل به قدری بالاست که در حال حاضر از تقاضا کنندگان متعددی برخوردار است.

اگر می خواهید از مزایای خرید ورودی گوگل مطلع شوید تنها لازم است از خریداران قبلی بپرسید، تا مزایای پر شمار آن را بگویند.

https://backority.ir/images/937902.png

از جمله برخی از بارز ترین مزایای خرید کلیک گوگل عبارتند از:

  • افزایش چشمگیر بازدید کنندگان حقیقی
  • افزایش تعداد مشتری ها
  • افزایش تعاملات در وب سایت
  • نمایش وب سایت در صفحات اول گوگل که می توان آن را به عنوان مهم ترین تاثیر این اقدام معرفی کرد‌.
  • و ...

افزایش ورودی گوگل به روش های طبیعی و مصنوعی

با توجه به داغ بودن بازار افزایش بازدید وب سایت های گوگلی، این فرایند از متد های متعددی برخوردار است که به دو صورت مصنوعی و طبیعی اعمال می شود. پر واضح و مشخص است متد های مصنوعی افزایش بازدید، متد هایی هستند که به وسیله ی افراد کلک باز و منفعت طلب ابداع شده اند، لذا تماماً بی فایده می باشند.

https://backority.ir/images/540423.png

اولین و ضروری ترین اتفاقی که می بایست طی فرایند افزایش ورودی گوگل بیفتد، تشخیص این امر توسط گوگل است؛ یعنی سیستم گوگل به گونه ای می باشد که به راحتی می تواند تغییرات مبنی بر افزایش بازدید های یک وب سایت را تشخیص دهد و به دنبال آن منجر به پیشرفت و بالا تر آمدن وب سایت مربوطه شود. بنابراین با توجه به  هوش بالای گوگل، فرایند نحوه ی تشخیص بازدید کنندگان فِیک از بازدید کنندگان اصلی بسیار آسان است؛ از این رو افزایش ورودی گوگل به روش مصنوعی اقدامی بی فایده و تماماً بی ارزش تلقی می شود.

حتماً از خود می پرسید روش مصنوعی افزایش دهنده ی بازدید کنندگان شامل چه متد هایی می شود؟ برای بیشتر کردن آمار بازدید کنندگان از طریق این روش متد های فراوانی ابداع شده است که یکی از ساده ترین ها که به ذهن هر شخصی می رسد، ورود به وب سایت طی دفعات بالاست. اما لازم است بدانید گوگل به هیچ وجه چنین بازدید هایی را معتبر نمی شناسد، به صورتی که حتی ممکن است در چنین مواقعی وب سایت مربوطه را جریمه کند. البته متد های فراوانی برای این کار وجود دارد که لازم به تاکید است همه ی آن ها برای گوگل قابل تشخیص و شناسایی می باشند، پس هیچ وقت سراغ این متد ها نروید، چرا که جریمه نشدن خیلی بهتر از کم بازدید بودن وب سایت است.

حالا که با ماهیّیت روش های مصنوعی افزایش بازدید آشنا شده اید، نوبت به متد های طبیعی و قانونی می رسد که مورد تایید گوگل هستند. درواقع بازدید از یک وب سایت زمانی از طرف گوگل شناسایی شده و تایید می شود که مراجعه کننده فقط طی چند ثانیه ورود و خروج نکند و در صفحه ی وب سایت از لینک های داخلی استفاده نماید و به طور کلی یک بازدید کننده ی واقعی باشد. همان طور که قبلاً هم گفتیم برای این کار تاثیر گذار ترین اقدام، خرید بازدید گوگلی است؛ لذا کسانی که این خدمات را ارائه می دهند به خوبی می دانند عمل به چه کار هایی باعث بیشتر شدن مراجعه کنندگان وب سایت شما می شود.

از جمله برخی از اقداماتی که توسط این متخصصین ارائه می شود، عبارتند از سئو سازی محتوا، بهینه سازی وب سایت و ... که با توجه به نیاز انواع وب سایت ها متغیر هستند، به این معنا که هر وب سایتی نیازمند اقدام متفاوتی به جهت بیشتر کردن بازدید کننده ها و ورودی ها می باشد که توسط متخصصین این حوزه به راحتی قابل تشخیص و اعمال هستند.

اهمیت ورودی گوگل بر سئو

گوگل دارای حساسیت های بالایی برای بررسی انواع محتوا های درج شده در وب سایت ها می باشد، به نحوی که فقط مطالب استاندارد و مورد قبول خود را منتشر می کند و با توجه به سرچ کاربر نزدیک ترین وب سایت ها پیشنهاد می دهد. این مسئله از برای گوگل به قدری مهم محسوب می شود که حتی لازم است بدانید در بعضی مواقع محتوا هایی که از نظر گوگل غیر اصولی و نامناسب هستند، جریمه می شوند.

در این جاست که اهمیت ورودی گوگل بر سئو مطرح می شود، در حقیقت سئو به محتوا هایی گفته می شود که بر اساس ضوابط و قوانین گوگل نوشته شده باشند؛ از این رو با سفارش ورودی گوگل می توانید محتوای وب سایت خود را سئو سازی کرده و به دنبال آن بازدید کنندگان بیشتری جذب کنید.

  https://backority.ir/images/699941.jpg

خرید بک لینک

اگر در مورد خرید بک لینک اطلاعی ندارید باید به شما بگوییم که یکی از روش های بهبود رتبه ی سئوی وب سایت است، در واقع لینک و انکرتکست سایت شما در وب سایت ها، وبلاگ ها و فرومهای دیگر ثبت می شود و عموما این کار باید در تعداد بالا انجام شود؛ در غیر این صورت بهبود وضعیت وب سایت شما در گوگل و رتبه بندی های دیگر مانند الکسا سخت تر خواهد شد.

برخی سیستم ها اقدام به فروش بک لینک می کنند اما قوانین سئو را رعایت نکرده و وب سایت آن ها پس از مدتی پنالتی و از نتایج گوگل حذف می شود؛ در این باره باید بگوییم که اگر این کار را به شرکتی مطمئن بسپارید بهتر است. زیرا آن ها وقت و هزینه ی شما را یک شبه به باد نمی دهند.

هر چه تعداد بک لینک از وب سایت های با رتبه ی الکسای خوب بهتر باشد قطعا سایت شما رشد بیشتری خواهد داشت و این رشد مانا تر خواهد بود.

  https://backority.ir/images/452802.jpg

فواید خرید بک لینک ایرانی

قطعا هر چه تعداد بک لینک هایی که ثبت می شوند ماندگار تر باشند و پس از مدتی ناگهانی حذف نشوند می تواند تاثیرات بهتری روی وب سایت شما داشته باشد. پیشنهاد می شود ابتدا به خرید های محدود این کار را تست کنید.

بک لینک ها را با فاصله زمانی و جداگانه خریداری کنید. پیشنهادهایی مانند “تبلیغات در 10 سایت با پیج رنک 2 و 3” انتخاب مناسبی نیستند.

ضمن این که شما می توانید بک لینک ها را در صفحه های خاص و پربازدید یک وب سایت سفارش دهید تا تاثیرش بر ربات ها و موتور های ایندکس گوگل بهتر باشد.

در این میان بک لینک های رایگان هستند که در دایرکتوری ها ثبت می شوند، این بک لینک ها ارزش زیادی ندارند و بهتر است از آن ها استفاده نکنید چون مانند خرید بک دائمی کاربردی نیستند و ممکن است حذف شوند.

خرید رپورتاژ

رپرتاژ آگهی یکی از روش های بهبود رتبه سئو در دنیای وب سایت ها است، دستور کار به این صورت است که وب سایت شما نیاز به لینک هایی از سایت های ارزشمند، معتبر و قدیمی خواهد داشت.

یعنی متن های قابل کلیکی که وقتی کاربر روی آن ها کلیک می کند وارد صفحه اصلی وب سایت شما و یا لینکی از آن خواهد شد، ضمن این که اگر فکر می کنید این روش به سئوی شما آسیب میزند و نوعی تقلب است باید بگوییم که سخت در اشتباه هستید.

در این موارد وقتی نویسنده ی وب سایت متن و پستی را منتشر می کند به معرفی تمام خدمات وب سایت شما خواهد پرداخت و بر اساس این روش لینک هایی به وب سایت شما خواهد داد.

روشی که توضیح داده شد باعث می شود که بک لینک هایی غیرمستقیم و البته قدرتمند به وب سایت شما ایجاد شود و قطعا می تواند سئوی سایت شما را در مدت زمان نسبتا کوتاهی دگرگون کند.

  https://backority.ir/images/778752.jpg

نکاتی درباره خرید تبلیغات رپورتاژ

اولین موردی که در مورد خرید رپورتاژ اهمیت دارد، وب سایت مورد نظر می باشد. بهتر است اگر می خواهید برای اولین بار خرید رپورتاژ را تجربه کنید از سرویس های آنلاین که در قبال سئو به شما خدمات می دهند این کار را انجام دهید.

آن ها متنی را برای شما آماده کرده و سپس بر روی وب سایت های مختلف منتشر می کنند. گاه نیز بهتر است سایت های برتر و رتبه ی 3 رقمی الکسا و پایین تر را برای خرید بک لینک انتخاب کنید.

هر چه رتبه بندی و سن سایت بهتر و بالاتر باشد قطعا تاثیرات بیشتری مشاهده خواهید کرد.

تهیه متن مناسب رپورتاژ شما

هر چه از متن رپورتاژ اختصاصی و بهتری استفاده کنید هم مخاطبان بیشتری را جذب می کنید و هم وب سایت شما بهتر به دیگران معرفی می شود، می دانیم که گوگل نیز دشمن محتوای تکراری است و تا حدی که می توانید متن رپورتاژ خود را به صورت ناب انتخاب کنید و سعی کنید از ابتدا خودتان بنویسید و یا از شرکت های سئو بخواهید رپورتاژی مناسب و هماهنگ با سئو برای شما ایجاد کنند.

امروزه نیز بعد دیگری از رپرتاژ را در فضای اینترنت مشاهده می‌کنیم به گونه ای که یک مقاله در قالب یک پست عادی به یک سایت اضافه می‌شود که درحالت عادی یک مطلب معمولی یا خبری است.

  https://backority.ir/images/70813.jpg

چه تعداد رپورتاژ نیاز داریم؟

بهتر است تعداد رپورتاژ های وب سایت خود را به صورت مرحله ای افزایش دهید، از تعداد کم شروع کنید و بعد از مدتی آن را بیش از پیش کنید، ضمن این که وب سایت ها بهتر است ارتباط موضوعی مناسبی با سایت شما داشته باشند و یا در دسته بندی مربوط به وب سایت شما مطلب رپورتاژ را منتشر کنند.

 

رپرتاژ آگهی در اصل مقاله ای است که شما در رسانه‌های مختلف آن را منتشر می‌کنید. به‌طور حتم در یک مقاله فرصت و مجال بسیاری برای داستان گویی، معرفی برند، ایجاد نیاز در مخاطب و... دارید. بهتر است آن را به صورت حرفه ای بنویسید.

منبع:chicrank.com

1399/12/30


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ فروردین ۱۴۰۰ساعت: ۰۸:۴۷:۳۴ توسط:ماه موضوع: نظرات (0)

پخش تراکت در ویژه تهران

اصول پخش تبلیغات کاغذی در تهران
تبلیغات کاغذی در تهران را می توان به گونه های مختلفی انجام داد . باید این نکته را بدانیم که این شیوه تبلیغاتی تنها شامل پخش تراکت نمی باشد و می توان تبلیغات در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی را نیز جز تبلیغات کاغذی در تهران در نظر گرفت.

تاثیر تبلیغات شبکه های اجتماعی و فضای مجازی به گونه است که صاحبان کسب و کار کوچک و بزرگ در کوتاه مدت هیچ گونه باز خوزدی را نخواهند داشت و باید دارای صبر باشند ولی قطع به یقین در دراز مدت و گذشت زمان تبلیغات شبکه های اجتماعی و فضای مجازی تاثیر شگرفی در کسب و کار مدیران خواهد داشت و شاهد رشد در کسب و کار و افزایش مشتری خواهند بود.

اگرچه هزینه های کلی در تبلیغات شبکه های اجتماعی و فضای مجازی قابل مقایسه با تبلیغات پخش تراکت نمی باشد و تبلیغات شبکه های اجتماعی و فضای مجازی به مراتب گران تر از تبلیغات پخش تراکت است، ولی تبلیغات شبکه های اجتماعی و فضای مجازی تاثیر گذاری خاص خودش را دارد.

البته که بازخورد چاپ تراکت گلاسه جهت تبلیغات در تهران به مراتب بهتر از چاپ تراکت تحریر است ولی از آنجایی که هدف از تبلیغات کاغذی در تهران تبلیغات ارزان است لذا هر چه می توان باید هزینه ها را پایین آورد و این کار را باید با کمترین هزینه ها انجام داد.

خدمات پخش تراکت در تهران
🌟 پخش چسبان
🌟 پخش مویرگی
🌟 پخش مردمی (دادزن)
🌟 پخش بر روی ماشین
🌟 پخش ، پرزنت کالا و خدمات شما
🌟 پخش تخصصی برای انتخابات
🌟 پخش تخصصی برای آموزشگاه
🌟 پخش تخصصی تخصصی کلینیک ها (اعزام نیرو خانم)
🌟 پخش تراکت تخصصی ویژه ارگان ها دولتی
🌟 پخش تخصصی مدارس دولتی و غیر دولتی
🌟 پخش تخصصی برای فست فود ها
🌟 پخش تخصصی تراکت برای رستوران ها و آشپزخانه ها
🌟 پخش تراکت تخصصی سالن های زیبایی اندام
🌟 پخش تراکت تخصصی مزون ها
🌟 و . . .

عنوان نویسی در تراکت
البته سعی کنید در این مورد افراط بیش از حد به خرج ندهید چرا که ممکن است موجب شود که حتی اشخاصی که مخاطبین هدف شما هستند تمایلی به مطالعه آگهی از خودشان نشان ندهند.

همان طوری که بیان کردیم عنوان نویسی برای تراکت یک دروازه برای ورود مشتری و مخاطب به حساب می آید و باید طوری نوشته شود که آنها را میخکوب و مجذوب خودش کند و برای این کار می توانید نام گروه مخاطب تراکت تبلیغاتی را هم ذکر کنید.

به طور مثال اگر محصول شما برای کودکان ساخته شده است می توانید در عنوان یا تیتر تراکت، مادران را مخاطب خودتان قرار دهید.

پخش تراکت در نمایشگاه
این شیوه پخش توسط شرکت ماندگار به انواع مختلف انجام میگیرد. پخش تراکت شرکت ها به صورت معمولی که فقط تراکت به دست مخاطبان هدف داده میشود.

اهمیت پخش تراکت در نمایشگاه پخش تراکت در نمایشگاه، ماندگار با وجود داشتن  تجربه بلند مدت در حوزه پخش تراکت در نمایشگاه های تهران به ویژه نمایشگاه بین المللی، قادر است پرسنل آموزش دیده خود را در اختیار مشتریان محترم پخش تراکت قرار داده و نتیجه موفق آمیزی را برای کسب کار مشتریان محترم  به ارمغان بیاورد.

پخش تراکت برای کسب و کارها
پخش تراکت برای کسب و کارها از جمله روش های کم هزینه و شایع تبلیغات در حال حاضر چاپ و پخش تراکت می باشد.

پخش تراکت برای کسب و کارها در تمامی دنیا همچنان به عنوان یکی از اصلی ترین بخش های تبلیغات در دنیای تجارت در نظر گرفته میشود.

پخش تراکت  برای کسب و کارها جهت افزایش مشتریان شما از جمله بهترین راهها میباشد که به شما کمک میکند با کمترین هزینه ممکن به هدفتان که جذب مشتری است برسید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۱۵:۳۴ توسط:ماه موضوع: نظرات (0)

تهیه استراتژی بازاریابی B2B

بسیاری از صاحبان کسب‌وکارهای B2B که با آن‌ها صحبت کرده ام معتقدند تحولات دیجیتالی در صنعت آن‌ها اثرگذار بوده است. این موضوع شامل این می‌شود که خریداران از روش‌های جدید برای دسترسی به توزیع کنندگان و فروشندگان استفاده می‌کنند.

ایجاد تقاضا: در بالای قیف بازاریابی، این استراتژی وجود دارد که منجر به آگاهی از برند و ایجاد علاقه در محصول و یا خدمات شما می‌شود. تولید تقاضا 3 مورد از وظایف یک خریدار B2B را حل می‌کند؛ شناسایی مشکل، کشف راه حل و تعیین پیش‌نیازها
تولید سرنخ فروش (تولید لید): در میان یا پایین قیف بازاریابی این استراتژی وجود دارد که علاقه‌ی به وجود آمده را تبدیل به انجام یک فعالیت می‌کند. تاکتیک‌های تولید لید 3 مرحله آخر یک خریدار B2B را حل می‌کند؛ انتخا تامین کننده، تایید آن و ایجاد توافق.
استراتژی نگهداری: حلقه وفاداری در بازاریابی استراتژی‌است که مشتری را وادار به خریدهای بیشتر در آینده می‌کند. این استراتژی مشتری را به ابتدای سفرش با یک مشکل جدید و یافتن راه حل آن می‌برد.
به منظور تکمیل این سه بخش اصلی، باید 10 مورد از بهترین استراتژی‌ های بازاریابی B2B را رعایت کنید:

یک وبسایت فوق العاده
بازاریابی شبکه‌های اجتماعی
بازاریابی ویدئویی
بازاریابی محتوایی
بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو (SEO)
تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC)
بازاریابی رویداد
افیلیت مارکتینگ و ایجاد شریک
بازیابی (Remarketing)
اتوماسیون بازاریابی (شامل ایمیل مارکتینگ)
تعدادی از این کانال‌ها و استراتژی‌ها برای بیش از یک مرحله از چرخه خرید مشتری پاسخگو هستند. البته این موضوع بستگی به این دارد که شما چگونه از آن‌ها استفاده می‌کنید.

بهترین استراتژی بازاریابی برای هر مرحله از قیف فروش: یک وبسایت حرفه‌ای
وبسایت شما بدون‌شک مهم‌ترین دارایی بازاریابی شماست. اگر یک طراحی حرفه‌ای برای وبسایت‌تان ندارید، باید فکری به حال آن بکنید (خدمات طراحی وبسایت نردوما).

وبسایت بخش مخصوص به خود را دارد زیرا که نقش مهمی در تک تک مراحل خرید مشتری ایفا می‌کند؛ بیش از نیمی از تمام مشتریان B2B نیازمند این هستند که وبسایت تامین‌کننده‌ای که از آن خرید می‌کنند کاربردی باشد و آن‌ها بتوانند بخش زیادی از نیاز خود را از طریق آن رفع کنند. این درصد روز به روز رو به افزایش است، از این جهت که تعداد بیشتری از جوانان و افرادی که مسلط به دنیای اینترنت هستند وارد چرخه کار می‌شوند.

پیش از آن‌که وارد تولید محتوای ارزشمند شوید (در ادامه درباره بازاریابی محتوایی صحبت خواهیم کرد)، وبسایت شما باید 5 مشخصه داشته باشد تا بتوانید از طریق آن تولید لید و فروش را افزایش دهید:

سرعت سایت: 40 درصد کاربران در صورتی که باز شدن یک وبسایت بیش از 3 ثانیه طول بکشد آن را خواهند بست.
امنیت:85 درصد مصرف کنندگان یک وبسایت غیر امن را باز نخواهند کرد. با خرید گواهی SSL وبسایت خود را امن تر کنید.
مناسب موبایل: امروزه بیش از 60% بازدیدکنندگان وبسایت‌ها از موبایل برای مشاهده آن استفاده می‌کنند. علاوه بر آن، 80 درصد خریداران B2B در محل کار از موبایل استفاده می‌کنند و بر اساس تحقیقات 90% خریداران B2B اذعان داشته‌اند که برای خرید مجدد از تامین کننده ای خریداری می کنند که تجربه خوبی ارائه کرده باشد؛ موبایل‌ها بیش از 40 درصد بازگشت درآمد و تولید لید سازمان‌های B2B را تشکیل می‌دهند و 50 درصد جستجوهای B2B از طریق دستگاه‌های موبایل انجام می‌شود(و این رقم تا سال 2020 به مقدار 70% می رسد!)
رابط کاربری مناسب: وبسایت شما کاتالوگ یا بروشور نیست، بلکه فروشگاهی 24 ساعته است. تقریباً 44 درصد بازاریابان B2B گفته‌اند که دلیل اصلی نادیده گرفتن یک وبسایت عدم وجود اطلاعات تماس مناسب در جای درست است. وبسایت شما باید CALL-TO-ACTION های واضح، فرم تماس با ما و بخش‌هایی برای ایجاد اعتماد مانند داستان موفقیت مشتریان، جوایز و افتخارات داشته باشد.
طراحی حرفه‌ای: 37 درصد خریداران از یک وبسایت به دلیل طراحی نامناسب یا عدم در دسترس بودن بخش های مختلف خارج می‌شوند و 46 درصد به دلیل نبود یک پیام مناسب سایت را ترک می‌کنند (مشخص نیست شرکت چه کاری انجام می‌دهد)
استراتژی‌ های بازاریابی B2B برای ایجاد تقاضا
ده‌ها (َیا 100ها و یا هزاران) شرکت وجود دارد که به خدمات یا محصولات شما نیازمند هستند. شما از این مساله آگاهی دارید. من هم آگاهی دارم. اما آیا خود این شرکت‌ها مطلع هستند؟ پاسخ : خیلی نه! می‌توان گفت بسیاری از آن‌ها حتی نمی‌دانند که مشکلی وجود دارد. این‌جا بخشی‌ست که ایجاد تقاضا به میان می‌آید.

به طور خلاصه، بازاریابی ایجاد تقاضای B2B شرکت‌ها را با مشکلاتی که دارند آشنا می‌کند و به آن‌ها می‌گوید که راه حلی وجود دارد که شما آن را دارید و آن‌ها را علاقه‌مند به آشنایی با محصول و یا خدمات شما می‌کند. استراتژی‌های دیجیتالی وجود دارد که برای ایجاد تقاضا مناسب هستند:

تبلیغات بنری
بازاریابی محتوایی
بازاریابی ویدئویی
بازاریابی و تبلیغات شبکه‌های اجتماعی
بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو یا SEO
تبلیغات بنری
در ابتدای قیف خریدار B2B مورد “مشاهده کردن” وجود دارد و تبلیغات بنری برای این مورد بسیار مناسب هستند. منظور از تبلیغات بنری تصاویر و یا ویدئوهایی است که در وبسایت‌های مختلف قرار دارند. البته باید به این مورد توجه کنید که در وبسایت‌هایی باید این تبلیغات صورت پذیرد که مرتبط با کسب و کار شما باشند. تبلیغات بنری به دو دلیل برای بالای قیف مناسب هستند:

در وبسایت‌هایی درج می‌شوند که مخاطب شما از آن‌ها بازدید می‌کنند.
در این مورد از تئوری تلفن همراه بهره مند شده اید. این تئوری می‌گوید مصرف کنندگان به صورت ناخودآگاه به تمام موارد توجه می‌کنند حتی اگر حواسشان پرت شده باشد. در ادامه، این ناخودآگاه برای آن‌ها تبدیل به یک عادت و آشنایی می‌شود، به این معنا که مصرف کنندگان نام شما را به خاطر می‌سپارند، دقیقاً در جایی که مشغول به کار دیگری هستند.
بازاریابی محتوایی B2B
بازاریابی محتوایی گزینه‌ای بسیار مهم در این فرآیند است، به طوری که 91% بازاریابان B2B از آن استفاده می‌کنند. این محتواها شامل مقالات وبلاگ، شبکه‌های اجتماعی، ویدئوها، اخبار، پرسش‌های متداول، کتاب‌های الکترونیکی، مطالعات موردی، اینفوگرافی‌ها و انواع دیگر می‌شود.

شما به محتوا نیاز دارید، زیرا که تعداد بیشتری از خریداران امروزه از محتوای دیجیتالی برای تصمیم‌گیری استفاده می‌کنند. بیش از نیمی از خریداران B2B حداقل 8 محتوا را در طول مراحل خرید مشاهده می‌کنند و بیش از 80% از آن‌ها حداقل 5 محتوا را بررسی خواهند کرد. 75% خریداران اذعان داشته‌اند محتوا تاثیر به‌سزایی در تصمیم‌گیری خرید آن‌ها داشته است و 62% نیز گفته‌اند که تصمیم نهایی آن‌ها برای خرید وابسته به محتوای دیجیتالی‌ست که می‌بینند.

بزرگ‌ترین اشتباهی که در بازاریابی محتوایی در هر مرحله از خرید می‌توانید انجام دهید این است که همه‌ی موضوع درباره خودتان باشد.

تمام شرکت‌های B2B باید محتوایی داشته باشند که به وظایف حساس خریدار در هر مرحله کمک کند. برای تولید چنین محتوایی بازاریابان باید به موارد زیر توجه کنند:

مسیر خرید مشتری را بشناسند و بدانند در هر مرحله به چه مواردی نیاز است.
از اطلاعات و ابزارهایی استفاده کنند که برای رفع این نیازها لازم است
این اطلاعات را از طریق کانال‌های مختلف در دسترس خریداران قرار دهند
مطلاعات گارتنر نشان می‌دهد فقط 20درصد اطلاعات وبسایت‌های B2B بر اساس نیازهای خریداران آماده شده است که نشان می‌دهد چه فرصت خوبی را از دست می‌دهند.

برخی از انواع محتوا در بالای قیف قرار دارند:

پست‌های وبلاگ: پست‌های وبلاگ در مرحله ایجاد تقاضا باعث ایجاد آگاهی از محصولات و برند به خریداران می‌شوند. مشکلاتی که محصول یا خدمات شما آن‌ها را حل می‌کنند پیدا کنید و آن‌ها را تبدیل به مقالاتی کاربردی کنید. در این‌جا هدف این است که از تولید مقالاتی که نشان دهد شما چه کاری انجام می‌دهید خودداری کنید و به جای آن به آن‌ها نشان دهید که مشکلات و نیاز آن‌ها را به خوبی شناسایی کرده‌اید و برای آن راه حل دارید. (نکته: اگر می‌خواهید این مقالات برای شما کاربردی باشند باید آن‌ها را از طریق کانال‌های مختلف پخش و برای موتورهای جستجو بهینه کنید)
پست‌های شبکه‌های اجتماعی: پایین تر درباره آن صحبت خواهم کرد
اینفوگرافی‌ها: ذهن‌ ما عاشق تصاویر است؛ در واقع برای مغزهای ما فهم و درک از طریق تصویر ساده‌تر است. پردازش یک تصویر در ذهن ما کمتر از یک دهم ثانیه صورت می‌پذیرد. اینفوگرافی‌ها اطلاعات خوب و مهم را از طریق یک تصویر به مخاطب نمایش می‌دهند.
کتاب‌های الکترونیکی: برای این‌که یک کتاب الکترونیکی اثربخش باشد، در آن راهکارهای عملی به همراه منابع ارزشمند قرار دهید، منابعی مانند چک‌لیست‌های مورد نیاز، نکات ریز و مرحله بندی راهکارها. بزرگترین اشتباهی که می‌توانید در یک کتاب الکترونیکی انجام دهید این است که کاملاً درباره خودتان صحبت کنید که باعث ناراحتی خریداران می‌شود.
فراموش نکنید، شما به یک برنامه‌ریزی مناسب برای ترویج محتوای‌تان نیازمندید.

در فروش‌های B2B به صورت سنتی، همیشه یک خریدار اصلی وجود داشت. آن‌ها همیشه یک مسیر قابل پیش‌بینی که شبیه قیف بازاریابی سنتی بود را طی می‌کردند که در زیر به آن اشاره می‌کنیم:

استراتژی بازاریابی b2b
بازاریابی رایج در این بخش شامل ابزارهای بازاریابی چاپی برای فروش می‌شود. فروشندگان به نمایشگاه‌ها می‌روند، با مشتریان تماس می‌گیرند (COLD CALLS) و به صورت چهره به چهره با کسب‌وکارها مذاکره می‌کنند.

این مورد به چهار دلیل دیگر اثربخش نخواهد بود:

نیمی از خریداران B2B را افراد نسل جدید تشکیل می‌دهند که از تماس‌های فروشندگان متنفر هستند.
افراد بیشتری در تصمیم‌گیری خرید B2B اثر می‌گذارند. یک گروه معمولی تصمیم‌گیرنده شامل 6 الی 10 نفر می‌شود، با این‌حال 64% خریدها توسط مدیر اجرایی صورت می‌پذیرد.
خریداران مدرن B2B پیش از خرید به صورت آنلاین تحقیقاتی درباره محصول یا خدمات مورد نظر انجام می‌دهند. یک خریدار معمولی B2B، پیش از انتخاب یک وبسایت حدود 12 جستجو را در فضای وب انجام می‌دهد و این قضیه بیش از 57% کل مسیر فروش را تشکیل می‌دهد (پیش از تماس با فروشندگان). حتی در تولیدی‌ها و کارخانجات، 67% خریدها تحت تاثیر دنیای دیجیتال قرار گرفته است.
90% خریداران B2B قیف فروش را چندین بار طی می‌کنند تا خرید نهایی را انجام دهند.
سفر مدرن خریدار B2B
به طور خلاصه، سفر خرید مشتری B2B مسیری حلقه‌ای (با تکرار)، چند نفری (چندین تصمیم‌گیرنده)، آنلاین و با رفت‌وآمدهای بسیار پیش از خرید است که شامل مراحل تحقیقات و کشف زیر است:

استراتژی بازاریابی b2b
مراحل بسیار شبیه چارچوب قدیمی هستند و به شکل زیر عمل می‌کنند:

آگاهی
تصمیم‌گیری چند نفره، همراه با حلقه‌ی تکراری تحقیقات و کشفیات
خرید
تجربه پس از خرید و حلقه‌ی وفاداری
رفتار خریدار B2B امروزی بسیار شبیه رفتار مصرف کنندگان B2C است، و آن‌ها به دنبال رسیدن به همان تجربه خرید و همان سطح خدمات هستند. امروزه، 80% تصمیم خرید B2B بر اساس تجربه مستقیم یا غیر مستقیم مشتری می‌شود و تنها 20% بر اساس قیمت و دیگر موارد است.

این بدان معناست که شما باید مسیری بر اساس تجربه‌ی دیجیتالی تدوین کنید که مخاطبین هدفتان را از مراحل مختلف سفر خرید عبور داده و در نهایت آن‌ها را به صورت مشتری دائمی در بیاورد.

“این یعنی از ذهنیت بازاریابی B2B سنتی بیرون بیایید و مشتریان‌تان را افرادی در دوره دیجیتالی ببینید. با این کار ایده‌ها و خلاقیت‌های جدیدی برای شما به وجود خواهد آمد.”

– Daniel David, Manager, Digital Corporate Communications at Fuji Xerox.

بهترین چارچوب برای استراتژی بازاریابی B2B
همان طور که در بالا گفتیم، سفر خریداران B2B بسیار شبیه به سفر خریداران B2C شده است، با این تفاوت که افراد بیشتری درگیر آن هستند.

در این جا چارچوب مورد نظر ما، مدل ” مشاهده کردن – فکر کردن – انجام دادن – مراقبت کردن” است. (See-Think-Do-Care). این مدل بر اساس قصد و خواسته‌ی مصرف کننده است و هر مرحله به شاخه‌های مختلفی از مخاطبین تقسیم می‌شود:

استراتژی بازاریابی b2b
مشاهده کردن:بزرگترین جامعه مخاطب واجد الشرایط بدون اهداف تجاری
فکر کردن: بزرگترین جامعه مخاطب واجد الشرایط با کمی اهداف تجاری
انجام دادن: بزرگترین جامعه مخاطب واجد الشرایط با اهداف زیاد تجاری
مراقبت کردن: مشتریان فعلی با یک یا دو تراکنش‌ تجاری
ما به سادگی می‌توانیم این چارچوب را برای مدل خود که شامل چرخه مشتری مدرن می‌شود بسازیم:

تهیه استراتژی بازاریابی B2B
در این چارچوب برخی از کانال‌های بازاریابی دیجیتالی B2B بهتر از بقیه هستند، البته این مورد به هدف و خواسته نیز وابسته است:

استراتژی بازاریابی b2b
از این راهنمای مخاطب برای تعیین تصمیمات و استراتژی بازاریابی‌تان استفاده کنید تا پیشرفت‌های قابل توجهی را مشاهده کنید.

عناصر کلیدی یک برنامه بازاریابی B2B مبتنی بر فروش: ایجاد تقاضا، تولید سرنخ فروش و استراتژی حفظ و بازیابی
6 کار یا وظیفه وجود دارد که تمام مشتریان B2B در طول دوره خرید باید انجام دهند:

شناسایی مشکل
کشف راه حل
تعیین پیش نیازها
انتخاب تامین کننده
تایید آن
ایجاد توافق
برای ساختن یک تجربه مشتری که هر وظیفه را به خوبی حل کند و مخاطب هدف شما را به مراحل خرید راهنمایی کند، برنامه بازاریابی B2B شما باید سه بخش داشته باشد:

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۱۲:۰۹ توسط:ماه موضوع: نظرات (0)

تعریف بازاریابی یا مارکتینگ Marketing چیست؟

بازاریابی تمام مراحلی است که باعث می شود مردم به محصولات و خدمات شرکت شما علاقمند شوند. این مورد در طول تحقیقات بازار ، تحلیل ها و درک علایق مشتریان ایده آل اتفاق می افتد. بازاریابی به تمام جنبه ها و بخش های یک کسب و کار مربوط می شود، شامل توسعه محصول، روش های توزیع، فروش و تبلیغات.

مدیران بازاریابی چگونه نابرابری ها را بهبود می بخشند و تصمیمات صحیح را اتخاذ می کنند؟ این کار از طریق کسب اطلاعات مورد نیاز صورت می گیرد؛ برای مثال بعضی از شرکت های فروشنده خرما در ایران با شناخت نیاز بازار خرما را در بسته های نیم کیلویی با یک چنگال پلاستیکی عرضه می کنند و بدین وسیله توانسته اند بازار بیشتری را به خود اختصاص دهند.

یکی از قوی ترین ابزارهای موجود در بازاریابی، تحقیقات بازاریابی است. تحقیقات بازاریابی در گذشته عبارت بود از روش جمع آوری اطلاعات برای کمک به مدیران در اتخاذ تصمیمات مطلوب بازاریابی. این تعریف بر این نکته تکیه دارد که تحقیقات بازاریابی از طریق جمع آوری اطلاعات و استفاده از آن، به تصمیم گیری های مختلف بازاریابی کمک می کند. اما در دهه 1990، تحقیقات بازاریابی یکی از اجزای مکمل مراحل تصمیم گیری تلقی شد و به همین دلیل تعریف جدید آن جامع تر است. انجمن بازاریابی آمریکا جدیدترین تعریف از تحقیقات بازاریابی را به این شرح عرضه کرده است : تحقیقات بازاریابی عبارت است از فعالیتهایی که ارتباطات لازم را بین مصرف کنندگان، خریداران، عامه مردم و مدیران بازاریابی، از طریق تبادل اطلاعات بر قرار می کند. از این اطلاعات در تجزیه و تحلیل مسائل و بهره گیری از از فرصت های بازاریابی استفاده می شود. در تحقیقات بازاریابی، این نکات مورد توجه قرار می گیرد: الف) باید روش های جمع آوری اطلاعات طرح ریزی شود؛ ب) مراحل چگونگی کسب اطلاعات تنظیم و تکمیل گردد؛ ج) نتایج تجزیه و تحلیل شود؛ د) نکات به دست آمده و چگونگی به کارگیری آن ها در اختیار افراد ذی نفع قرار می گیرد.

این تعریف تحقیقات بازاریابی را به فعالیت وسیع تری مکلف کرده است و همه قسمت های بازاریابی را در برمیگیرد؛ زیرا مدیر بازاریابی برای تصمیم گیری به اطلاعاتی در باره همه بخش ها نیاز دارد. لازم است توجه داشته باشیم که بین داده (اطلاعات پردازش نشده) و اطلاعات اختلاف وجود دارد.

انواع بازاریابی
اینکه کمپین بازاریابی شما کجا باید انجام بشه و وجود داشته باشه به صورت کامل به جایی بستگی داره که مشتریان شما اونجا زمانشونر و سپری می کنن. همچنین کاملا به شما برمی گرده که تا با انجام تحقیقات بازاریابی تشخیص بدید چه نوع از بازاریابی ای (و ترکیب چه ابزاری از هر کدام) برای ساخت برند تان استفاده کنید. اینجا چند نوع از بازاریابی که امروزه مورد توجه قرار گرفته رو بررسی خواهیم کرد :

بازاریابی اینترنتی یا Internet marketing : با الهام از کمپین محصول شرکت Excedrin که در فضای آنلاین صورت گرفت، ایده حضور کسب و کارها در فضای آنلاین شکل گرفت که به خودی خود نوعی از بازاریابی است.
بهینه سازی موتورهای جست و جو Search engine optimization : به صورت خلاصه بهش میگن سئو . مراحلی است که شما محتوای سایت رو بهنیه سازی می کنید تا در نتایج موتورهای جست و جو مثل گوگل نمایش داده شود. در بازاریابی سئو برای این انجام میشه تا افرادی که علاقه به یادگیری در موضوع خاصی رو دارن جذب کرد.

بازاریابی وبلاگی یا Blog marketing : بلاگ ها دیگه خیلی وقته که منحصر به نویسنده های شخصی نیست. اکنون برندها بلاگ هایی رو منتشر می کنن تا در مورد صنعت خودشون بنویسن و علاقه ی مشتریان بالقوه ای که برای بدست آوردن اطلاعات در اینترنت می گردند را پرورش دهند.
بازاریابی رسانه های اجتماعی یا Social media marketing : کسب و کارها می تونن در انواع شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک ، اینستاگرام ، توییتر ، لینکدین و … فعالیت داشته باشن تا اثری از خودشون در ذهن مخاطبان ثبت کنن.
بازاریابی چاپی Print marketing : همانطور که روزنامه ها و مجلات درک کردن که افرادی هستن که علاقه دارن به ابزار چاپی، کسب و کارها هم این فضا رو ترک نکردن و با اسپانسر شدن در بخش مقالات یا عکس و موارد مشابه، در کنار اینگونه مشتریان خود نیز هستند.
بازاریابی موتور جست و جو یا Search engine marketing : این نوع از بازاریابی با سئو که در بالا بهش پرداختیم کمی متفاوت هست. کسب و کارها الان می توانند به موتورهای جست و جو مبلغی رو پرداخت کنند تا لینک مربوط به این کسب و کارها رو در صفحات اصلی و اول خود قرار بدهند تا در معرض دید مخاطبان باشد (مثل تبلیغات در گوگل ادوردز. اصطلاحا به این نوع تبلیغات PPC یا پرداخت به ازای کلیک هم می گن. در بخش های بعدی بیشتر در این مورد صحبت خواهیم کرد)
بازاریابی ویدئویی یا Video marketing : در حالیکه قبلا فقط این نوع بازاریابی فقط برای شرکت های تجاری بود، اکنون بازاریاب ها هم به سازندگان و منتشرکنندگان پول پرداخت می کنند تا با تولید ویدئو برای مشتریان اصلی شان، آن ها را سرگرم و آموزش بدهند.
بازاریابی و تبلیغات
اگر بازاریابی را یک چرخ در نظر بگیریم، تبلیغات یکی از میله ها یا پره های این چرخ محسوب می شود.

بازاریابی مستلزم توسعه محصول، تحقیقات بازار، توزیع محصول، استراتژی فروش، روابط عمومی و پشتیبانی مشتریان است. حضور بازاریابی در تمام مراحل فروش کسب و کار لازم است، و می تونه از پلتفرم های بسیار زیادی مثل کانال های رسانه اجتماعی استفاده کنه و تیم های سازمانی برای شناسایی مخاطبان تشکیل بده و با آن ها ارتباط برقرار کنه، سهم آوای برند را تقویت کنه، و در طول زمان باعث ایجاد وفاداری به برند بشه.

در طرف دیگر، تبلیغات یکی از اجزای بازاریابی است. تبلیغات یک استراتژی موثر است که معمولا با هدف گسترش آگاهی از محصولات و خدمات، به عنوان بخشی از اهداف جامعتری که در بالا ذکر شد پرداخت می شود. به طور ساده، این تنها روش بازاریابی برای فروش محصولات نیست.

اینجا یک مثال آوردیم (خوب بخونید که در انتها یک آزمون هم هست)….

فکر کنید یک کسب و کاری، محصول جدیدش رو در اختیار شما قرار داده و از شما میخواد که یک کمپین بازاریابی خوب ساخته و اجرا نمایید. کانال های انتخابی این شرکت فیس بوک و اینستاگرام و گوگل و سایت خود شرکت می باشد. این شرکت از همه این فضاها برای حمایت از کمپین های مختلفی که هر فصل اجرا دارند استفاده می کند و لید (سرنخ ) هایی نیز از این کمپین ها تولید می کنند.

برای اینکه به همه مخاطبانشان اعلام کنند محصول جدیدشان وارد بازار شده یک راهنمای محصول قابل دانلود در سایت شان منتشر کرده اند، یک ویدئو که محصول جدیدشان را نشان می دهند در اینستاگرام قرار داده اند، و از تبلیغات گوگل برای ایجاد ترافیک به صفحه محصول در سایت شرکت کمک گرفته اند.

اکنون سوالی مطرح می شود؛ کدام یک از تصمیم های فوق بازاریابی است و کدام یک تبلیغات؟

تبلیغات در اینستاگرام و گوگل اتفاق افتاده است. اینستاگرام به طول کلی کانال تبلیغاتی نیست، اما زمانی که برای برندینگ استفاده می شود، می توانید دسته ای دنبال کنندگانی را برای آگاهی از محصولات خوب تان آماده کنید. گوگل که مشخصا در این مثال برای تبلیغات استفاده شده است؛ شرکت مبلغی را به گوگل پرداخت کرده تا در نتایج جست و جو مکانی را به صفحه محصول شرکت اختصاص دهد – یک برنامه ای که به عنوان پرداختی به ازای کلیک یا PPC شناخته می شود – تا مخاطب را به صفحه ای که تمرکز محتوای آن مربوط به آن محصول است بکشاند. یک تبلیغات آنلاین کلاسیک.

بازاریابی در کجا اتفاق افتاده است؟ این سوال یک ترفند بود، چون بازاریابی در کل این پروسه اتفاق افتاده است. با هماهنگ کردن اینستاگرام، گوگل و ساخت خود شرکت حول یک ابتکار متمرکز بر مشتری، شرکت یک کمپین بازاریابی سه قسمتی را اجرا کرد که در مخاطب شناسایی می شود، پیام برای این دسته از مخاطبان ساخته شده، و این پیام به منظور به حداکثر رساندن تاثیر آن در صنعت تحویل مخاطب داده می شود.

بازاریابی مدرت از دهه 1950 زمانی که مردم بیشتر از رسانه های تصویری برای انتخاب محصول استفاده می کردند آغاز شد ، مثلا تلوزیون و سپس اینترنت. خانواده ها وارد شدند و بازاریاب ها توانستند تبلیغات و کمپین ها رو در همه پلتفرم های مختلف انجام دهند. و همونطور که شما هم احتمالا انتظار داشتید، در طول 70 سال اخیر ، بازاریاب ها به صورت فزاینده ای با اهمیت شمرده شده اند تا فعالیت ها و خدمات سازمان را برای مشتریان به صورت بهینه نشان دهند.

امروزه به معنای واقعی کلمه ده ها مکان وجود دارد که می توانید یک کمپین بازاریابی را اجرا کنید – در قرن 21 کجا می خواهید این کار را انجام دهید؟

تعریف بازاریابی جدید
تعریف های گوناگونی برای بازاریابی بیان شده است، مانند گروهی از فعالیت های تجاری وابسته؛ پدیده ای بازرگانی؛ فرآیندی اقتصادی؛ فرآیند مبادله یا انتقال مالکیت محصولات؛ فرایند تعدیل عرضه و تقاضا؛ و بسیاری معانی دیگر. هر کدام از این تعاریف بیان کننده گوشه ای از فعالیت های بازاریابی است، ولی تعریف کامل آن منطبق بر گرایش بازاریابی جدید نیست. امروزه صاحب نظران، بازاریابی را فرایند ارضای نیازها و خواسته های بشر تعریف می کنند. به نظر فیلیپ کاتلر، برجسته ترین صاحب نظر در این رشته، بازاریابی عبارت است از : “فعالیتی انسانی که در جهت ارضای نیازها و خواسته ها از طریق فرایند مبادله”

این تعریف دارای ابعاد گوناگونی است که هر کدام را به طور جداگانه بررسی خواهیم کرد.

نیازها و خواسته ها
منشا و رکن اساسی نظام بازاریابی، نیازها و خواسته های انسانی است. بشر برای ادامه حیات خود به غذا، هوا، آب، لباس و پناهگاه نیاز دارد. علاوه بر اینها، او میل زیادی به آسایش، آموزش و خدمات دیگر دارد. محصول زاییده نیازها و خواسته های بشری است؛ به عبارت دیگر محصول عبارت است از چیزی که قادر به ارضای یک خواسته باشد.

نکته مهم این است که مفهوم محصول را تنها به اشیای فیزیکی محدود نسازیم. عامل اساسی در هر محصول، خدمتی است که ارائه می دهد و فوایدی است که دارد و برای خرید ارزنده است.

مبادله
توجه به این حقیقت که بشر دارای نیازها و خواسته هایی است و محصولاتی دارند که قادر به ارضای آن ها هستند، در تعریف بازاریابی الزامی است، اما کافی نیست. بازاریابی از زمانی آغاز می شود که فرد تصمیم می گیرد نیازها و خواسته هایش را از طریقی خاص که مبادله می نامیم، ارضا کند. مبادله یکی از چهار انتخاب گوناگونی است که فرد برای ارضای نیازهای خود از آن استفاده می کند.

اقدام به مبادله بستگی به این دارد که هر دو طرف بتوانند با این عمل، وضع خود را بهبود بخشند، یا دست کم وضعشان بدتر نشود. این حالتی است که به آن “فرایند ارزش زا” می گویند؛ یعنی مبادله آزاد به طور طبیعی باعث افزایش ارزش محسوس برای هر دو طرف می شود.

بازار
موضوع مبادله به طور طبیعی به بازار منتهی می شود. تعریف بازار عبارت است از: “محلی برای مبادلات بالقوه”. برای مثال تصور کنید فردی محصولی دارد و قصد فروش آن را دارد. قیمتی هم بر روی آن می گذارد. حتی اگر یک نفر حاضر باشد به اندازه قیمت محصول برای آن پرداخت کند می گوییم بازار وجود دارد. اکنون موضوع اندازه بازار پیش می آید. هر چقدر افراد بیشتری وجود داشته باشد که حاضر باشند برای این محصول پول پرداخت کنند بازار بزرگ تر می شود. خلاصه اندازه بازار به تعداد افرادی بستگی دارد که : 1) به محصول به معنی عام یا شی مورد نظرعلاقمندند 2 ) حاضرند منابع لازم را برای به دست آوردن محصول مبادله کنند. هر گاه امکان بالقوه برای داد و ستد وجود داشته باشد می گوییم بازار نیز وجود دارد.


تعریفی دیگر از بازاریابی
به عقیده دکتر احمد روستا و همکارانش بازاریابی یا بازارگردانی عبارت است از “همه تلاش های نظامند برای شناخت نظام بازار و اقدام مناسب نسبت به انواع تقاضاها با توجه به نظام ارزشی جامعه و هدفهای سازمان”. تفاوت این تعریف با تعاریف دیگر در چند مورد است که به آن ها اشاره می کنیم :

بازاریاب با بازار سر و کار دارد و بیش از هر چیز و پیش از هر کار باید نظام و ارکان و فرهنگ بازار را بشناسد تا بتواند با بینش و آگاهی به نیازها و خواسته های آن پاسخ دهد؛ به عبارتی بازاریاب باید با نگرش سیستمی همه اجزا و ارکان محیط بازار را در نظر بگیرد.
مهم ترین نکته ای که در تعاریف دیگران و حتی فیلیپ کاتلر دیده نمی شود، توجه به نظام ارزشی حاکم بر جوامع است. نظام ارزشی مجموعه باورها، اعتقادات، سنن، عادت ها، گرایش ها و برداشت های جامعه است.
بازاریابی همیشه رفع نیاز و تقاضا نیست، بلکه واکنش و اقدام مناسب نسبت به آن هاست. مناسب بودن در چهارچوب نظام ارزشی و هدف های سازمان تعیین می گردد. کاتلر بازاریابی را فعالیتی انسانی در جهت ارضای نیازها از طریق فرایند مبادله می داند، در حالی که همیشه مبادله انجام نمی شود، بلکه اقدام مناسب صورت می گیرد. این اقدام گاهی به مبادله و گاهی به تضعیف و تخریب تقاضا منتهی می شود. وظیفه بازاریاب این است که با دانش و بینش خود مناسب ترین روش را برای پاسخ گویی به تقاضا ها برگزیند.
تجزیه و تحلیل محیط بازاریابی
هر حرکتی که بازاریاب انجام می دهد، هم تحت تاثیر عوامل محیطی گوناگون است و هم به نحوی بر آن ها اثر می گذارد. این آثار ممکن است بسیار عمیق یا جزئی باشد. مهم ترین ویژگی محیط دگرگونی و تغییر است. در این دگرگونی ها، فرصت ها و تهدیدها و خطرهایی وجود دارد که بازاریاب باید با مطالعه و بررسی و ارزیابی آن ها بیشترین استفاده را از فرصت ها ببرد و تهدیدها و خطرها را به حداقل برساند.

تغییر قیمت ارز و تبدیل ارزهای گوناگون به ارز شناور آثار گوناگونی بر فعالیت های بازاریابی سازمان ها دارد. کمبود نقدینگی تقاضا را کاهش می دهد و هرگونه پیشرفت تکنولوژی که باعث جانشینی محصولات و مواد جدید یا مصنوعی به جای محصولات و مواد قدیمی یا طبیعی می شود و نیز تحول در فرایند عملیات تولید، بر محصولات و قیمت آن ها و در نتیجه بازاریابی سازمان موثر است.

برای درک بهتر عوامل محیطی، بازاریابان موفق سعی دارند تا همه عوامل را به طور دائم مورد شناسایی و ارزیابی قرار دهند و اطلاعات مربوط به آن را گردآوری و تجزیه و تحلیل کنند. هدف آنان یافتن تاثیر آنی و آتی هر یک از عوامل طبیعی در عناصر آمیخه بازاریابی (محصول، قیمت، توزیع و ترفیع) است. محیط شناسی و محیط یابی سبب می شوند تا بازاریاب بتواند بهتر و سریع تر فرصت ها را بشناسد و بازارهایی را برای خود به وجود آورد.

تحقیقات بازاریابی
وقتی که مدیر بازاریابی برای عرضه محصولی جدید یا تعدیل شده آماده شد و برنامه های آن را تنظیم کرد و پس از آنکه نیازهای مصرف کنندگان را ارزیابی نمود، مرحله تصمیم گیری فرا می رسد. امروزه که در محیط بازاریابی حرکت ها و تغییرات را سرعت انجام می گیرد، حتی یک اشتباه کوچک می تواند موجب زیانهای بزرگی شود.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۱۰:۵۴ توسط:ماه موضوع: نظرات (0)

مروری بر مدل کسب و کار B2B2C

در دنیای کسب و کار، تفاوت بین دو مدل B2B و B2C در اغلب موارد واضح و قابل توصیف است. نوع سومی از مدل کسب و کار وجود دارد که در ظاهر ممکن است همان مدل B2B به نظر برسد. البته هدف نهایی آن ایجاد یک مدل B2C به مرور زمان است.

کاهش ریسک
مسیر رشد قابل پیش‌بینی
سرمایه‌گذاری آسان‌تر به نحوی‌که اکثر سرمایه‌گذاران می‌توانند سرمایه خود را از طریق استراتژی خروج نقد کنند
اما نکته منفی این حالت نبود مقیاس پذیری است، مگر اینکه شما یک مدل کسب و کار B2B2C را طراحی کنید

یک مدل کسب و کار B2B2C چه ویژگی هایی دارد؟
در یک مدل کسب و کار B2B2C ارتباط بسیار نزدیکی بین B1 که متقاضی دسترسی مستقیم با مصرف‌کننده و B2 که در حال حاضر در ارتباط با بازار مصرف‌کننده است، وجود دارد. هر چند برای B1 ممکن است ورود به بازار مصرف‌کننده در درجه اهمیت بالا قرار نداشته باشد، با این حال یافتن بازیگران کلیدی جهت فراهم آوردن امکان دسترسی به مصرف‌کننده برای وی حایز اهمیت است.

ایجاد شراکت بین B1 و B2 سه ویژگی اصلی دارد:

• مدل کسب و کار B2B2C یک همکاری بدون برند تجاری خدمات دهنده اصلی نیست(نام برند خدمات دهنده اصلی مشخص است): در غیر این صورت، برای مشتری نهایی در طول زمان محصول و یا برند تجاری شناخته نشده باقی می‌ماند.
• مدل کسب و کار B2B2C دسترسی مستقیم به اطلاعات مشتری را فراهم می‌کند: به عنوان مثال بسیاری از شرکت‌های ارایه دهنده خدمات نرم‌افزاری و ابزارهای دیجیتال، از مزایای شبکه‌های اینترنتی بهره می‌برند. هر اندازه آن‌ها اطلاعات بیشتری از افرادی که از خدمات و محصولات‌شان استفاده می‌کنند داشته باشند، خدمات بهتری را برای هر کاربر ارایه می‌کنند. در این حالت اگر کسب و کاری که از طریق کسب و کاری دیگر به بازار مشتری ورود پیدا کرده است به اطلاعات آن‌ها دسترسی نداشته باشد، امکان بهره‌گیری آن کسب و کار از مزایای شبکه و در نتیجه توسعه درازمدت در طول زمان وجود نخواهد داشت.
• مدل کسب و کار B2B2C موجب شناخته شدن برند تجاری است: در این مدل نه تنها امکان دسترسی به اطلاعات مصرف‌کنندگان وجود دارد، بلکه برند تجاری وی برای آن‌ها کاملا مشخص و نمایان است. به مثال شراکت گوگل با AOL بر می‌گردیم که در آن از طریق جستجوهای انجام شده، این شرکت به مرور شناخته شد. به نحوی‌که خود تبدیل به یک برند تجاری معتبر شد.
اجزای اصلی یک مدل کسب و کار B2B2C چیست؟
یک مدل کسب و کار B2B2C با تعدادی شرکای کلیدی که همان سایر کسب و کارهای کمک‌کننده به ارتباط با مشتری هستند آغاز می‌شود. این ارتباط برای کسب و کاری که دسترسی به بازار مشتری دارد بسیار سودمند است.

ممکن است این حالت در عمل همانند یک سرمایه‌گذاری مشترک به نظر برسد اما شراکتی بسیار مستحکم است که انگیزه بسیاری به نفع شریک کسب و کار جهت توزیع محصول کسب و کار دیگر که دسترسی به مشتری را ندارد ایجاد می‌کند.

به‌واقع یک مدل کسب و کار B2B2C امکانات زیر را فراهم می‌کند:

• توسعه سبد محصول یا خدمت: اغلب امکان دارد مشتری متقاضی محصول یا خدمتی از B1 باشد که در سبد محصول وی وجود ندارد. در این حالت B1 با بهره‌گیری از خدمات یا محصولات کسب و کار شریک خود، رضایت مشتری را جلب می‌کند. مجددا به شراکت بین گوگل و AOL بر می‌گردیم: در زمانی‌که جستجوی اینترنتی یک اولویت ثانویه برای مشتری به حساب می‌آمد، با این حال برای وی جذاب بود. شرکت گوگل با افزایش فعالیت‌های خود نسبت به سایر رقبا جستجوهای اینترنتی مراجعه شده را از طریق AOL انجام می‌داد.
• سهولت توزیع: امکان کلیدی دیگر سهولت توزیع محصول یا خدمت B1 است.
• یک فرصت اقتصادی: امکان مهم کلیدی دیگر فرصت اقتصادی ایجاد شده برای کسب و کاری است که دسترسی به بازار مصرف‌کننده را فراهم می‌کند. در واقع، محصول یا خدمت B1 موجب می‌شود که B2 خدمات خود را برای مشتری توسعه دهد.
این فرصت موجب استحکام و تقویت این شراکت می‌شود. از سوی دیگر در صورتی‌که برای B2 یک فرصت اقتصادی حاصل شود، شانس توزیع خدمات فراهم شده توسط B1 بالاتر خواهد رفت. در حقیقت یکی از مزیت‌های عمده مدل کسب و کار B2B2C نبود اهرم فشار و توزیع از دو سوی شرکاست.

• علاقمندی جهت ورود مستقیم به بازار وجود ندارد: دلیل دیگری که ممکن است B2 تمایل داشته باشد که از خدمات B1 برای ارتباط با مشتری استفاده کند این است که B2 علاقه‌ای برای ورود به آن بازار نداشته باشد. در مثال گوگل و AOL، شرکت AOL علاقه‌ای برای ورود به بازار جستجوی اینترنتی نداشت.
• یک شراکت سودمند: آخرین و مهم‌ترین دلیل، شراکتی سودمند و غیر قابل چشم‌پوشی از طریق مدل کسب و کار B2B2C است. این شراکت نوعی توسعه بازار بر پایه B1 جهت دسترسی به سهمی از بازار است. از طرفی دیگر فرصت فوق‌العاده‌ای برای B2 در جهت رشد کسب و کار خود بدون هزینه و ریسک می‌باشد.
بازاریابی B2B2C
در انتها توجه داشته باشید که برای اجرای مناسب یک مدل کسب و کار B2B2C شما نیاز به استراتژی بازار باربل دارید. از طرفی نیازمند نیروهای فروشی هستید که قادر به مدیریت مناسب حساب‌ها برای کسب و کارهایی که به عنوان واسط برای بازار مصرف‌کننده عمل می‌کنند باشند.

سرمایه‌گذاری بر روی برندسازی و بازاریابی نکته قابل توجه دیگر در این میان است. این امر موجب شناخته شدن برند تجاری شما در نزد مشتریان به مرور زمان می‌شود. در این حالت مشتری به عنوان یک اهرم فشار، ورود شما به بازار B2B را تسهیل می‌کند.

هر چند فرآیند اجرای مدل کسب و کار B2B2C در تئوری ساده به نظر می‌رسد، در عمل کاملا پیچیده است. در این مقاله المان‌های اندکی که صرفا اطلاعات کلی و مفید در این خصوص در اختیار شما قرار دهد، بررسی گردید.

نام این مدل B2B2C یا “مدل کسب و کار به کسب و کار به مصرف‌کننده” است. مدل کسب و کار B2B2C بدین شکل است که اگر یک کسب و کار نتواند خود به صورت مستقیم به مشتری دسترسی داشته باشد، در این حالت از طریق یک کسب و کار دوم این کار انجام می‌گیرد.

بدین شکل کسب و کار دوم به کسب و کار اول امکان دسترسی به مصرف‌کننده و شناخته شدن برند خود را فراهم می‌سازد. ممکن است این سؤال مطرح شود که چرا یک کسب و کار واسط دسترسی مشتریانش را برای یک کسب و کار دیگر فراهم می‌کند؟ در ادامه به این موضوع می‌پردازیم.

آیا میدانید که شرکت گوگل در ابتدا یک B2B2C بود؟
یکی از موضوعاتی که موجب شده شرکت گوگل یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های حوزه فناوری باشد، همکاری آن با AOL است. در زمانی‌که شرکت AOL به عنوان یک غول حوزه فناوری شناخته می‌شد، گوگل در ابتدای دوران رشد خود به سر می‌برد. با وجود رشد سریع این شرکت، یکی از ویژگی‌های مهم یک موتور جستجو که قابلیت مقیاس‌پذیری آن بود در این شرکت نادیده گرفته شده بود.

گوگل در آن زمان تقریبا یک محصول مصرفی بود و در ابتدا برای دسترسی به مشتریان نیاز به عبور از تنگناهای مختلفی داشت. با جمع‌آوری بیشتر اطلاعات در طول زمان در این موتور جستجو، وضعیت گوگل رو به بهبود می‌رفت و هر اندازه مشتریان بیشتر با گوگل آشنا می‌شدند، وابستگی این شرکت به کانال‌های توزیعی چون AOL کمتر می‌شد. بدین شکل دیگر شرکت گوگل صرفا از طریق همکاری با AOL سود نمی‌برد و خود تبدیل به سهامدار AOL شده بود.

در حقیقت یک مدل کسب و کار B2B2C به یک ارتباط نزدیک متکی است که موجب می‌شود کسب و کار واسط (که به مصرف‌کننده‌ی نهایی متصل است) در موقعیت مناسبی از فعالیت اقتصادی قرار گیرد.

در اینجا برای درک بهتر موضوع به بررسی ارتباط B2B که در نهایت موجب ایجاد فرصت‌های B2C می‌شود می‌پردازیم. برای این منظور عبارات اختصاری به شرح زیر به کار می‌روند:

B1: نشان‌دهنده کسب و کاری است که در تلاش برای ورود به بازار مصرف‌‎کننده از طریق کسب و کار دیگر می‌باشد
B2: نشان‌دهنده کسب و کار واسط بین B1 و مشتریان
C: نشان‌دهنده مصرف کننده‌ نهایی در آن صنعت
چرا به‌طور مستقیم به مشتری وصل نشویم؟
یکی از سوالاتی که در طراحی این نوع مدل کسب و کار به ذهن می‌آید این است که چرا نباید به‌صورت مستقیم به مصرف‌کننده وصل شد؟ در واقع ارتباط مستقیم با مشتری ایده‌آل بسیاری از شرکت‌هاست اما در عمل تعداد اندکی بدین شکل عمل می‌کنند.

 

در مطالعه انجام شده توسط شرکت سرمایه‌ گذاریSapphire  که از سال 1995 تا 2016 بر روی ارزش خروج صورت گرفته در بخش مصرف‌کننده و شرکت‌های فناور محور انجام گرفت، نشان‌دهنده خروج به ارزش 825 بیلیون دلار در بخش شرکت‌ها در مقایسه با 582 بیلیون دلار در بخش مشتری بود.

خروج، استراتژی است که در آن سرمایه‌گذار مخاطره‌پذیر یا یک سرمایه‌گذار جهت نقد کردن و بهره‌برداری از سرمایه خود در یک استارتاپ به‌کار می‌برد و معمولا سنجشی برای میزان ROI وی است.

در دوره زمانی 2016-1995 در حدود 4600 خروج، در شرکت‌های فناور و بیش از 2600 خروج در مصرف‌کنندگان فناوری اتفاق افتاد.

توجه داشته باشید که ارقام اشاره شده نباید به عنوان معیاری برای سرمایه‌گذاری لحاظ شوند و این موارد صرفا یک تحلیل استراتژیک برای تحلیل دورنمای کسب و کار است.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۰۹:۳۸ توسط:ماه موضوع: نظرات (0)

بازاریابی موبایلی یا موبایل مارکتینگ چیست؟

شرکت گوگل امکان پیش‌بینی جستجوهای اینترنتی از طریق موتور جستجوی خود در دستگاه‌های موبایل را فراهم کرده است و حتی الگوریتم جدید گوگل نشان ابتدا نسخه موبایلی وبسایت‌ها را بررسی می‌کند(Mobile-First index).
یک تبلیغ موثر در بازاریابی موبایلی به معنای درک دقیق مخاطبان گوشی‌های هوشمند، طراحی محتوای مفید و تعریف یک استراتژی مشخص بازاریابی ازطریقSMS/MMS و اپلکیشن‌های موبایلی است.

 

چگونه یک استراتژی موثر بازاریابی موبایلی طراحی کنیم؟
همانند هر فعالیت بازاریابی دیگر، برندها و سازمان‌ها بر اساس بازار و گروه هدف مخاطب خود نیازمند طراحی یک استراتژی ویژه و منحصر به فرد موبایلی هستند. همان‌گونه که فناوری موبایل کاملاً شخصی است، بازاریابی موبایلی از آن طریق نیز باید کاملا شخصی‌سازی شده باشد.

وب سایت های سازگار با موبایل
امروزه در بازاریابی موبایلی یک وب سایت سازگار با موبایل یک ضرورت است نه انتخاب. افزایش استفاده از موبایل همراه با توجه گوگل به رتبه‌ بندی سایت‌ها از نقطه نظر سازگاری با موبایل نشان‌دهنده این موضوع است که برندهای تجاری برای رقابت در بازار باید به این موضوع توجه داشته باشند. از نظر موتورهای جستجو، سازگار بودن وب سایت با موبایل یعنی:

محتوای وب سایت بدون اسکرول کردن به اطراف و یا زوم کردن قابل مشاهده باشد (واکنشگرا بودن)
محتوا به سرعت بارگذاری شود
وب سایت به هنگام باز شدن توسط موبایل پیغام خطایی نداشته باشد
برای این منظور گوگل ابزاری فراهم کرده است که شما می‌‌توانید میزان سازگاری وب سایت خود با موبایل را بسنجید و بر آن مبنا ارتقا دهید (ابزار Mobile Friendly Test)

مهم‌‌ترین دلیل برای سازگار کردن وب سایت با موبایل در بازاریابی موبایلی ایجاد یک تجربه کاربری درگیرانه مطلوب و پایدار است. UX موبایل تاثیر بسیاری بر چرخه خرید توسط مشتری دارد:

64 درصد از کاربران موبایل صفحاتی از وب را که باز کردنشان بیش از 10 ثانیه طول بکشد، می‌بندند
35 درصد از کاربران بدلیل سازگار نبودن وب سایت‌ها با موبایل، از خرید صرف‌نظر کرده‌اند
90 درصد مدیران ارشد از موبایل برای خریدهای کسب و کار خود استفاده می‌کنند.
اطمینان از سادگی تجربه کاربری موبایل وب سایت شما اولین هدف در بازاریابی موبایلی‌تان باید باشد.

تبلیغات ایمیلی در بازاریابی موبایلی
57 درصد از ایمیل‌ها بر روی پلتفرم‌های موبایلی باز می‌شوند و 69 درصد از کاربران موبایل، ایمیل‌هایی که برای موبایل بهینه نشده‌اند را پاک می‌کنند. این امر واضح است که مخاطبان شما با کمپین‌های ایمیلی بر روی دستگاه‌های موبایل بیشتر ارتباط برقرار می‌کنند.

بازاریابی موبایلی و ایمیل
اغلب ارائه دهندگان خدمات ایمیل مارکتینگ، از طراحی‌های سازگار ریسپانسیو، استراتژی که فرمت محتوایی صفحات وب برای دیدن بر روی هر دستگاهی را بصورت خودکار بهینه می‌سازد، استفاده می‌کنند. با این حال برای استفاده از ایمیل بر روی موبایل باید نکاتی را در نظر داشت:

دکمه مربوط به CTA (فراخوان برای عمل) را در ابتدای پیام و تا حد امکان بالای آن قرار دهید
دکمه‌ها را در ابعاد حداقل 44 *44 پیکسل طراحی کنید که به راحتی قابل کلیک کردن باشند
ایمیل‌های ارسالی به بخش inbox موبایل باید کاملا بهینه شده باشند. بدین شکل که بخش From حداکثر 23 کاراکتر و موضوع ایمیل حداکثر 38 کاراکتر باید باشد
و در انتها صفحات فرود را فراموش نکنید. اگر ایمیل شما سازگار با موبایل است، اما کلیک مربوط به صفحه فرود شما برای موبایل بهینه نشده باشد، ممکن است موجب خروج کاربر از صفحه شما شود.

ایجاد یک صفحه فرود خاص برای کمپین ایمیلی در بازاریابی موبایلی روشی مناسب به منظور بهینه ساختن آن برای کاربر موبایل است. یک صفحه فرود خاص، به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید تعداد زیادی از متریک‌ها را برای سنجش موفقیت کمپین موبایلی خود استفاده کنید. نکات زیر از جمله مواردی هستند که شما در طراحی یک صفحه فرود خاص سازگار با موبایل باید در نظر بگیرید:

توجه داشته باشید که مخاطبان شما از انگشتانشان برای انتخاب آیتم‌ها استفاده می‌کنند. بنابراین از دکمه‌های مناسب و ساختارهای ساده برای این منظور استفاده کنید
فرم ها را بسیار کوتاه کنید
مطمئن باشید که اندازه تصاویر شما در دستگاه‌های مختلف قابل تغییر باشند
مطمئن باشید که صفحات شما در حالت افقی و عمودی به درستی دیده شوند

گام اول: ساختن پرسونا
درک کامل مخاطب اولین گام در هر استراتژی بازاریابی موبایلی است و ترسیم پرسونا ابزاری مناسب برای درک مخاطب موبایلی شماست.

یک پروفایل شامل توصیف پیش زمینه شخصیتی مخاطب، توصیف شغل، منابع اصلی اطلاعات، اهداف، چالش‌ها، محتویات ترجیحی وی و نقش فرآیند خرید در جذب مخاطب تهیه کنید. ساده‌تر این است که پس از ترسیم دقیق ویژگی‌های مخاطب خود یک کانال متنی و یا صوتی برای ارسال پیام‌های بازاریابی خود مشخص کنید. همچنین جزییات رفتاری مخاطب هدف خود را تعیین کنید. او چه تعداد صفحات وب را بر روی موبایل خود باز می‌‌کند؟ آیا برای وی خرید از طریق گوشی هوشمند آسان است؟

با انجام تحقیقی ساده در خصوص کاربران موبایل به نکات جالبی برخورد می‌‌کنید:

65 درصد از ایمیل‌ها ابتدا بر روی تجهیزات موبایل باز می‌شوند
48 درصد کاربران از موتورهای جستجوی موجود بر روی موبایل خود استفاده می‌کنند
56 درصد از مشتریان B2B از گوشی‌های هوشمند خود برای ارتباطات کاری خود استفاده می‌کنند
95 درصد افراد از گوشی‌های هوشمند برای دسترسی به اطلاعات مورد نیاز خود استفاده می‌کنند
به منظور درک بهتر بازار هدف خاص خود، از ابزار گوگل آنالیتیک برای بررسی ترافیک سایت از طریق موبایل استفاده کنید. شما همچنین می‌توانید از مشتریان خود در خصوص میزان دسترسی آن‌ها به صفحات وب از طریق موبایل تحقیق کنید.

استفاده از ابزار تست A/B، که در آن دو نسخه از یک کمپین تبلیغاتی موجود بر روی یک کانال خاص با یکدیگر مقایسه می‌شوند، می‌تواند اطلاعات سودمندی برای ترسیم پرسونای مورد نظر شما در اختیار بگذارد. زمانی که سایر فاکتورها یکسان است، به این نکته توجه کنید که چه زمانی صفحه فرود (لندینگ پیج) کمپین ایمیلی شما بازدید بیشتری دارد؟ در طول هفته یا آخر هفته؟ در صبح یا بعد از ظهر؟ با چه عنوان و محتوای ایمیلی بیشترین کلیک را دریافت کرده‌اید؟

اطلاعات کلی و خاص، هر دو به ترسیم پرسونای گروه هدف شما که شامل کاربران موبایل است کمک می‌کند.

گام دوم: تعیین اهداف در بازاریابی موبایلی
کلید اصلی در یک استراتژی موثر موبایل مارکتینگ، توجه به این موضوع است که موفقیت در این فرآیند چه معنایی دارد. با لحاظ نمودن نظرات کلیه سهامداران، استراتژی بازاریابی موبایلی خود را طراحی کنید. سپس با طرح سوالات زیر از تیم کاری خود، اهداف را تعیین کنید:

در حال حاضر از موبایل چه انتظاری داریم؟ این موضوع نقطه شروع فعالیت را تعیین کرده و شما را مطمئن می‌سازد که همه تیم در یک راستا حرکت می‌کنند.
اگر هم اکنون از بازاریابی موبایلی استفاده می‌کنید، شاخص‌های مرتبط چگونه عمل می‌کنند؟ این موضوع نشان می‌دهد که چه فعالیتی موثر و کدام‌یک غیر موثر است و چه فعالیتی مورد سنجش قرار نگرفته است.
اهداف اصلی شما در بازاریابی موبایلی چه جایگاهی در استراتژی کلی شرکت دارد؟ به این موضوع توجه کنید که چرا در نظر دارید از موبایل استفاده کنید؟ چه موضوعی شما را به سمت استفاده از موبایل سوق داده است و شما چه انتظاری از بازاریابی موبایلی دارید؟
مخاطبان کلیدی شما برای بازاریابی موبایلی چه کسانی هستند؟ در مورد پرسونای مشتریان خود با توجه به بروزرسانی‌های موبایل آنها تحقیق کنید. از نظر استفاده از موبایل، چه اندازه هر مخاطب شما مشابه و یا متفاوت با دیگری عمل می‌کند؟
شما به چه شکل مخاطب موبایلی خود را از طریق کانال‌های‌تان درگیر می‌سازید؟ این موضوع به شما در تحلیل ای‌نکه چه کانالی را برای استراتژی بازاریابی موبایلی خود لحاظ کنید کمک می‌کند.
گام سوم: تعیین KPI در موبایل مارکتینگ
همانند سایر فعالیت‌های بازاریابی، بازاریابی موبایلی نیازمند تست و بهینه‌سازی است. مشخص کنید که چه نوع KPI واقعی و قابل سنجشی موفقیت کمپین موبایلی شما را تضمین می‌کند؟

به عنوان مثال:

درگیر ساختن مشتری: یک محتوای سازگار با موبایل برای مشتریان بالقوه‌تان که اطلاعات محصول و یا خدمت شما را جستجو می‌کنند آماده کنید. از این موضوع اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما سازگار با موبایل طراحی شده است.
جذب مشتری: مطمئن شوید که ایمیل‌های لید شما همراه با Call to actionهای واضح و کاملا سازگار با موبایل طراحی شده‌اند. دکمه‌های موجود بر ایمیل‌ها باید نزدیک به بالای پیام قرار گرفته و به اندازه کافی بزرگ باشند تا کلیک کردن بر آن‌ها به سادگی انجام پذیرد. سپس تا حد امکان پر کردن فرم در صفحه فرود طراحی شده برای موبایل را ساده‌سازی کنید.
خدمات مشتری مدار: طراحی یک رسانه اجتماعی کاملا مرتبط با مشتری، فرصت مناسبی برای دسترسی به مخاطب مورد نظر است. اجازه دهید که کاربران موبایل به راحتی و با یک کلیک از طریق پلتفرم مورد نظر خود به شما دسترسی داشته باشند
به منظور تعیین مناسب ترین KPI در کمپین بازاریابی موبایلی خود ابتدا این پرسش‌ها را مطرح کنید:

آیا من تمایل به افزایش ارتباطات از طریق پیام‌های ایمیلی دارم؟
آیا من در صدد افزایش ترافیک صفحات فروش خود در وب هستم؟
آیا برند ما نیازمند افزایش فروش از طریق ایجاد ترافیک بیشتر بر روی صفحه‌ای مخصوص در وب است؟
گام چهارم: سنجش متریک‌های موبایلی
گوگل آنالیتیکس می‌تواند به مانیتور کردن میزان باز کردن سایت شما از طریق موبایل کمک کند:

اطلاعات حاصل از این طریق در خصوص میزان درگیر شدن مخاطب با محتوای ارائه شده توسط موبایل کمک می‌کند.
نرخ تبدیل داده‌های موبایلی نشان می‌دهد که آیا صفحات فرود شما برای موبایل بهینه شده‌اند یا خیر.
اضافه کردن فیلد Category Device به داشبورد محتوایی سایت، کمیت و کیفیت ترافیک موبایل به یک صفحه خاص در سایت شما را نشان می‌دهد.

جدول موجود در داشبورد محتوایی سایت شامل متریک‌هایی نظیر تعداد بازدید صفحات و ضریب بازگشت مشتری است. اضافه کردن Device Category با کلیک کردن منوی Secondary dimension در قسمت بالایی اولین ستون و انتخاب Device Category از زیر منوی users امکان پذیر است. در این صورت جدول، برای هر دستگاه صفحاتی که بیشترین بازدید را در سایت شما داشته‌اند نشان می‌دهد. بنابراین شما می‌توانید مشاهده کنید که موبایل تا چه اندازه بر روی ترافیک سایت شما تاثیر داشته است.

این اطلاعات به شما نشان می‌دهد که مخاطب به چه محتوایی بیشتر علاقمند است، کدام صفحه سایت باید برای جستجو از طریق موبایل طراحی شود و چه جستجویی ترافیک سایت شما از طریق موبایل را افزایش می‌دهد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۰۸:۳۰ توسط:ماه موضوع: نظرات (0)

نورومارکتینگ یا بازاریابی عصبی چیست؟

به عنوان یک حوزه گسترده علم، بازاریابی عصبی تنها در یک مسیر معین عمل نمی‌کند، بلکه نورومارکتینگ، پیرامون درک چگونگی کارکرد ذهن مشتری و نیز در مورد یادگیری برای فعالیت در آن است.

چگونه شرکت ها از بازاریابی عصبی استفاده می کنند؟
خروجی‌های نورومارکتینگ می تواند در طیف وسیعی از زمینه ها به‌کار برده شود. در فروشگاه‌های فیزیکی یا آنلاین، در رستوران‌ها و تبلیغات تلویزیونی. به عبارت ساده، انجام بازاریابی عصبی به معنی هدایت تحقیقات به سمت نحوه پاسخ سیستم عصبی مصرف کننده به محرک های بازاریابی است.

به معنای گسترده تر، نورومارکتینگ به معنای استفاده از بینش مبتنی بر شهود از همه‌ی شاخه‌های تحقیقاتی مربوط به رفتار مصرف کننده است.

همانطور که قبلا ذکر شد، علاوه بر هدایت بعضی تحقیقات توسط شرکت ها، آن‌هایی که از بازاریابی عصبی به عنوان یک استراتژی استفاده می کنند، می توانند در بسیاری موارد دیگر نیز آن‌ها را بکار گیرند.

به عنوان مثال، یک رستوران ممکن است آیتم‌های رژیمی و سالم خود را در سمت چپ منو تبلیغ نماید زیرا تحقیقات نشان داده است افراد این آیتم‌ها را هنگامی که سمت چپ منو قرار دارند راحت‌تر انتخاب می کنند. یا شاید تصمیم بگیرد از بو استفاده نماید تا اثرات حافظه خاصی را در مهمانان خود ایجاد کند.

علاوه بر استفاده از بازاریابی حسی مانند عطر، لمس، صدا و رنگ که بیشتر عوامل بیولوژیکی هستند، استفاده های دیگری از نورومارکتینگ وجود دارد که بیشتر بر عوامل روحی تمرکز می کند. به عنوان مثال، استفاده استراتژیک از مدل های مرتبط در تبلیغات به جای سلبریتی های مشهور که در برخی موارد یک کار هوشمندانه است.

بازاریابی عصبی یا نورومارکتینگ چیست؟
چگونه نورومارکتینگ، بازاریابی را تغییر داد؟
رد پایی که نورومارکتینگ در زمینه بازاریابی از خود به جا گذاشته، انکار ناپذیر است. همانطور که بسیاری داستان های موفقیت از استفاده استراتژیک از بازاریابی عصبی ساخته شده است، شرکت های بیشتری شروع به دیدن مزایای بکارگیری تکنیک های نورومارکتینگ کرده اند.

از سالهای اولیه نورومارکتینگ، افراد از قدرت شرکت ها و کنترل مصرف کنندگان بدون رضایت آنها هراس دارند. البته، نگاه انداختن به درون مغز مصرف کننده برای دیدن اینکه چگونه بازاریابان می توانند شما را به خرید وادار کنند کاملا ترسناک است.

درست است که بازاریابی عصبی به طور بالقوه می تواند نفوذ ناخواسته و غیر اخلاقی را در مصرف کنندگان ایجاد کند، اما در واقع روی مصرف کنندگان به نحوی متفاوت از بازاریابی منظم تاثیر می گذارد.

بسیاری از اشکال تبلیغات و بازاریابی سنتی با هدف دور زدن فرایندهای تصمیم گیری منطقی و زدن دکمه خرید در مغز مورد استفاده قرار گرفته اند. غالبا آنها به همان اندازه تکنیک های نورومارکتینگ قانع کننده هستند.

در حالی که بازاریابی عصبی این روند را دقیق تر و قابل اطمینان تر می نماید، مصرف کنندگان را به زامبی های بی روح تبدیل نمی کند که همه چیز را می خرند.

با این وجود، مردم به این نتیجه رسیده اند که جنبه های اخلاقی خاصی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد. مسائل مربوط به جنبه اخلاقی نورومارکتینگ باید بیشتر از فرم های معمول بازاریابی بکار گرفته شود.

رشته نورومارکتینگ با هدف جمع‌آوری رشته های علوم اعصاب، روانشناسی و بازاریابی در کنار یکدیگر بنا شده است. بازاریابی عصبی بر لبه‌ای ایستاده است که بازاریابی و علم با یکدیگر برخورد می‌کنند.

اما ذهن مصرف کنندگان در مسیرهای پیچیده کار می کند و چگونگی کارکرد آن، اغلب مسئله اصلی نیست اما این‌که تحت چه شرایطی عمل می کند مهم است. اما این‌که مردم چگونه فکر می‌کنند و چه کاری انجام می‌دهند بازاریابان را وادار کرده است تا این علم را مورد بررسی قرار دهند تا بتوانند از آن در بازاریابی بهره ببرند.

اما برای استفاده موثر از نورومارکتینگ، بازاریاب ها نیاز به دانش در مورد این موارد یا توانایی جمع آوری این دانش را دارند. خوشبختانه برای اکثر نورومارکترها، لازم نیست، به طور کامل به سمت گزینه دوم بروند.

تکنیک های تحقیقاتی نورومارکتینگ
تکنیک های تحقیقاتی بازاریابی عصبی بسیار متنوع هستند، اما همه آنها بر روی درک یک چیز مشابه تمرکز دارند: ذهن ما چگونه کار می کند. روش هایی برای جمع آوری داده های مرتبط با نورومارکتینگ وجود دارد مانند روش های نوروایمیجینگ (اسکن EEG، اسکن FMRI)، ردیابی چشم یا روش های روانشناختی بیشتر مانند کدگذاری صورت.

اسکن های EEG و FMRI فعالیت مغز را اندازه گیری می کنند و می توانند در هنگام مشاهده یا استفاده از محصولات خاص، مغز مصرف کننده را زیر نظر بگیرند. ردیابی چشم برای ردیابی نگاه خیره مصرف کنندگان و دیدن آنچه که توجه آنها را جلب کرده استفاده می شود و کدگذاری چهره می تواند پاسخ های احساسی مصرف کننده که در چهره او نمایان می شود اندازه گیری نماید.

توجه داشته باشید که مزیت بزرگ چنین اندازه گیری هایی این است که مصرف کنندگان مجبور نیستند به هیچ سوالی پاسخ دهند و بنابراین نمی توانند دروغ بگویند.

همینطور که رشته نورومارکتینگ رشد می کند، تحقیقات علمی بیشتری بر روی گزینه های مصرف کننده، فرایندهای تصمیم گیری و … انجام می‌شود. این اطلاعات معمولا از طریق مجلات در دسترس نورومارکترها قرار دارد.

از تحقیق تا بازاریابی عملی
فرآیند کلیدی بازاریابی عصبی تبدیل نتایج مقالات پژوهشی به بینش های عملی است. با انجام این کار، نورومارکترها می توانند رفتار مصرف کننده را بهتر درک کنند و بازاریابی را مطابق با آن تنظیم نمایند. البته اکثر نورومارکترها برخی از تحقیقات را خودشان هدایت می کنند.

یک شرکت می خواهد یک محصول جدید را تولید کند. برای انجام این کار، سوالاتی در مورد چیزهایی مانند بسته بندی و کمپین بازاریابی بوجود می آید.

در حالی که برخی از این سوالات را می توان با تحقیقات سنتی بازاریابی پاسخ داد، مثلا با استفاده از یک نظرسنجی، اما سنجش آنچه که مردم واقعا فکر می کنند و احساس می کنند، بدون آنکه از آنها سوالی پرسیده شود می تواند موثرتر باشد.

در زمانی که مصرف کنندگان مجموعه ای از بسته های مختلف را نشان می دهند، محققان می توانند فعالیت مغز آنها را اندازه گیری نموده و ببینند آیا هیجان زده هستند یا خیر. شاید از ردیابی چشم استفاده کنند تا بررسی نمایند که کدام بخش از محصول جذاب تر است. این فقط یک کاربرد از بازاریابی عصبی است، اما همانطور که می توانید تصور کنید، کاربردهای نورومارکتینگ بی پایان است.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۸:۰۷:۲۲ توسط:ماه موضوع: نظرات (0)